Son dakika! Kamu kurumunda koronavirüs alarmı!

Yatağan ilçesindeki bir kamu kurumunda çalışan personelin Kovid-19 test sonucunun pozitif çıkması sonucu, kurumda çalışan tüm personeller karantina altına alındı.

Son dakika! Kamu kurumunda koronavirüs alarmı!

Edinilen bilgiye göre, Yatağan Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'nde çalışan bir personel, sağlık sorunları nedeniyle sağlık kuruluşuna başvurdu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) belirtileri taşıyan hastaya yapılan Kovid-19 testinin sonucu, pozitif olarak açıklandı.

Bunun üzerine harekete geçen filyasyon ekibi, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'ne gelerek burada çalışan personelleri karantina altına alarak belirtileri taşıyıp taşımadıklarını inceledi.

Saat 17.30'da mesainin bitmesiyle birlikte daireden ayrılan personellerin ardından Yatağan Belediyesi ekipleri tarafından kurumda dezenfekte çalışması gerçekleştirildi.

Öte yandan, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü'nün girişimleriyle, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'ndeki işlerin aksamaması için Muğla Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'nden geçici personel temin edildi ve yarın sabah mesailerine başlayacakları öğrenildi.

İlçedeki aktif pozitif vaka sayısının 15 olduğu öğrenilirken Yatağan Kaymakamı Kökçü yönetimindeki denetimler sıklaştırıldı.

Bugün gerçekleştirilen denetimde, hijyen, maske ve mesafe kurallarına uymayan yaklaşık 10 kişiye ağır para cezaları verildiği öğrenildi.

Denetimlerin her gün düzenli olarak süreceği öğrenildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68