Sonu Demir Köprüye Benzemesin!

Yatağan – Milas Karayolu üzerinde yer alan Kamışdere Köprüsü, bakım ve onarım çalışmaları yapılmaması nedeniyle kendi haline terk edilmiş vaziyette vatandaşlara korkulu anlar yaşatıyor.

Sonu Demir Köprüye Benzemesin!
 Yaklaşık 40 yıl önce yapıldığı öğrenilen Kamışdere Köprüsü, Yatağan – Milas Karayolu’ndaki Yatağan Çayı üzerinde yer alıyor. Son olarak enerji ve maden işçilerinin Yatağan Termik Santrali önünden Kavaklıdere Kavşağı’na doğru yürürken kullandıkları köprü, o gün de aşırı derecede sallanarak yürüyüşe katılan vatandaşları korkutmuştu.

Kamışdere Köprüsü’nde meydana gelen sallanmaların dikkatinden kaçmadığını belirten Yeniköy’ün eski Muhtarı Süleyman Göreli, köprünün üzerinde ağır bir araç geçtiği sırada köprünün bariz bir şekilde sallandığını söyledi.

Köprünün yapıldığı yılları hatırladığını söyleyen Göreli, “Yaklaşık 40 yıl önce yapılan bu köprünün yapılış zamanlarını hatırlıyorum da üzerinden epey yıl geçti. Fakat bu yıllar içerisinde bu köprüde bakım ve onarım çalışmalarının nadir şekilde yapıldığını gördük. Muhtarlık yaptığım sırada 2005 yılında da Demir Köprü yıkılmıştı. Demir Köprü yıkılmadan önce köprünün durumunun yetkililere iletmiştim fakat ilgilenen olmadı ve sonrasında maden yüklü bir kamyon köprüden geçerken köprü yıkıldı. Aynı durumun Kamışdere Köprüsü’nde de yaşanmasını istemiyorum. Allah korusun, trafik akışının yoğun olduğun bir sırada her hangi bir yıkılma veya çökme yaşanırsa büyük bir facia yaşanabilir. Bu konuyu daha önce bölgeye gelen Karayolları yetkililerine ilettim. Fakat aynı şekilde onlar da ilgilenmedi. Çünkü o tarihten beri herhangi bir bakım ve onarım çalışması yapılmadı. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum. Gelsinler ve köprünün üzerinde yüklü bir araç geçerken köprüye baksınlar. O zaman durumun farkına varacaklardır” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 18:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
b.b
b.b - 6 yıl Önce

kim bakıyor yatağının haline bi köprü mu kaldı göçen her yer gidiyor zaten her yer batmis çıkmış goren yok uyan artık yatağan halkı dön de bir bak etrafına böyle gitmez bu iş

isyankar
isyankar - 6 yıl Önce

Gocmeden bisey olmaz once gocmesilazin facia olmadan ilgilenmezler

SIRADAKİ HABER