Sonuç: ‘İnsan Hakları Konusunda Sorun Yok’

Yatağan İnsan Hakları Komisyonu’nun Çarşamba günü Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında gerçekleştirdiği toplantıdan; “ilçede insan hakları konusunda sorun yok” sonucu çıktı.

Sonuç: ‘İnsan Hakları Konusunda Sorun Yok’
 Yatağan İnsan Hakları Komisyonu’nun belirli aralıklarla gerçekleştirdiği değerlendirme toplantılarının sonuncusu Çarşamba günü yapıldı.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katılan komisyon üyelerinin, insan hakları konusunda kendilerine iletilen herhangi bir şikayet olmadığını dile getirmeleri dikkat çekerken, Kaymakam Tanrıseven; “İnsan Hakları Komisyonu olarak bir süredir toplantı yapmadık. Bu da İlçemizde bu konuda sıkıntı olmadığını gösteriyor. İnsanların huzur ve güven ortamında yaşaması için gerekli çalışmaları her zaman yürütüyoruz. İnsan Hakları Karakolları Denetleme Komisyonumuz da düzenli olarak denetimlerini sürdürüyor” ifadelerini kullandı ve ardından komisyon üyeleri tek tek durum değerlendirmesinde bulundu.

Toplantı Yeni Salonda 

Ayrıca söz konusu toplantının Kaymakamlık için düzenlenen yeni toplantı salonunda yapılması dikkat çekti.

Bilindiği üzere, benzer toplantılar daha önce Yatağan Hükümet Konağı’nın zemin katında yer alan ve depo olarak dizayn edilen odada yapılıyordu.

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Askerlik Şubesi’nden boşalan binanın tahsis edilmesinin ardından, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden geri kalan odalardan biri üzerinde gerekli düzenlemelerin yapılarak toplantı salonu haline getirildiği görüldü. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2013, 20:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER