18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Sonunda “kavşak düzenlemesi” yapılıyor

Yatağan ilçesindeki İnönü Bulvarı Blok Evler mevkisindeki yol ayrımında, sinyalizasyon altyapı çalışması başlatıldı. Mahalle sakinlerinin, meydana gelen kazalar nedeniyle tepkilerine neden olan mevkide yapılan çalışma, beğeni kazandı.

10 Kasım 2017 Cuma 09:00
Bu haber 937 kez okundu
Sonunda “kavşak düzenlemesi” yapılıyor

 Kontrol yol ayrımı ve yay kaldırımı açısında kullanışsız olması nedeniyle kazalara davetiye çıkaran Blok Evler mevkisindeki yol ayrımına sinyalizasyon sistemi kurulması için mahalle sakinlerinin girişimleri ses getirdi. Mahalle sakinlerinin topladığı yaklaşık 800 imzaya duyarsız kalmayan Karayolları Genel Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi, bölgede çalışma başlattı.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Atatürk Caddesi’nden İnönü Bulvarı’na inen yola yapılacak adayla trafik akışı daha düzenli olacak. Ayrıca bölgedeki yol ayrımının çevresine 12 sinyalizasyon sistemi kurulacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle yürütülen çalışmaların tamamlanmasının ardından montaj işlemi yapılacak. Yaklaşık 15 gün içerisinde sinyalizasyon sisteminin devreye girmesi planlanıyor.

Öte yandan çok sayıda kazanın meydana geldiği kontrolsüz yol ayrımının çözüme kavuşturulduğunu gören mahalle sakinleri, Yatağan Kaymakamlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Yatağan Belediyesi ve Yatağan Emniyet Müdürlüğü yetkililerine ilgilerinden dolayı teşekkür ettiler.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV