Soruna İl Özel İdaresi El Attı

Dipsiz yolu üzerinde tehlike saçan çukurların gazetemiz aracılığıyla gündeme getirilmesiyle beraber İl Özel İdaresi yol üzerindeki geçici düzenlemeleri yaptı. Oluşan mağduriyetin giderilmesi adına söz konusu çukurlar rotmiks malzemesiyle doldurulurken, konu hakkında bilgi aldığımız Muğla İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar; “İl Özel İdaresi imkanlarıyla yol üzerinde iyileştirme çalışmaları yapıldı. Önümüzdeki günlerde yol üzerinde daha kapsamlı çalışmalar yapılacak” dedi.

Soruna İl Özel İdaresi El Attı
 Yatağan ile bağlı pek çok köy arasında ulaşımı sağlayan Dipsiz yolu üzerindeki devasa çukurlara İl Özel İdaresi el attı.

Yava, Nebiköy, Hisarardı, Hacıbayramlar, Hacıveliler, Kırıkköy, Gökgedik, Zeytinköy, Katrancı gibi köyler ile Yatağan merkez arasında ulaşımı sağlayan yol üzerindeki çukurların uzun süredir kapatılamaması pek çok kişinin tepkisine neden olmuş, sorun gazetemizin 25 Haziran Salı tarihli sayısında ‘Dipsiz Yoluna Sahip Çıkan Yok ?’ başlığıyla yer almıştı.

Gelen şikayetler üzerine konu hakkında bilgi aldığımız Muğla İl Genel Meclisi Cemal Gürpınar;  “İl Özel İdaresi bütün köy yollarının onarımına yetecek rotmiks malzemesine sahip.  Bu konuda Yatağan Kaymakamlığı ile de görüşmelerimiz oldu. Onarıma ihtiyacı olan bütün köy yollarına malzeme temin edeceğimizi belirttik. Malzeme temini İl Özel İdaresi tarafından yapılacağı gibi onarım çalışmalarının maddi yükümlülüğü de Yatağan Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından üstlenilecek. Ancak bu konuda köy muhtarlarımıza büyük görev düşüyor. Yapmaları gereken; İl Özel İdaresi tarafından kendilerine verilecek olan rotmiks malzemelerini almak ve Yatağan Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından sağlanacak olan maddi kaynak ile yolların onarımını yaptırmak. Bu konuda Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ile de görüştük. Kendisi KÖYDES’in maddi destek vereceğini doğruladı” ifadelerini kullanmış, sorunun bu şekilde çözülebileceğini belirtmişti.

Yapılan açıklamaların ardından, yol üzerinde yapılması planlanan kapsamlı çalışmalar öncesi İl Özel İdaresi ekipleri yol üzerindeki çukurları rotmiks malzemesiyle doldurarak soruna geçici çözüm arayışı içine girdi.

Çalışmaların ardından bilgi aldığımız İl Genel Meclis Başkanı Gürpınar; “Dipsiz yolu üzerinde meydana gelen deformasyon nedeniyle oluşan mağduriyeti bir an önce gidermek amacıyla söz konusu çukurlar üzerinde doldurma çalışması yapıldı. İleriki günlerde yol üzerinde daha kapsamlı çalışmalar yapılacaktır” dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2013, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER