Sosyal Medya Dedikoducuları

Sosyal Medya Dedikoducuları

Sosyal Medya Dedikoducuları

Malum sosyal paylaşım sitelerinde önüne gelen bir sayfa açıp tartışma platformu oluşturuyor, bunlardan bazıları psikolojik savaş taktiği yapan kurnazlardan.

Sosyal medyayı kendilerine siyasi alet edenlerden bazıları kendilerini gerçekten kurnaz sanıp kedi olmadan fare tutmaya çalışıp hedef saptırmaya veya şaşırtmaya çabalıyor. Bu kurnazlar öncelikle açtıkları bu sayfalarda bazı kişi ve kurumlara (aslında kendi kendilerine) saldırıp kendisine yandaş topluyor. Daha sonra da insanlar “hımm bu her kimse sağlam, ne diyorsa doğru diyor, baksana adam bıçak gibi muhalefet yapıyor” dedirttikten sonra da başlıyor yalakalığa ve muhalefet olduğu yanı göklere çıkartmaya.

Neyse ki ondan kurnazları var da bu oyunu çok geçmeden bozuyorlar. Åžu sosyal medyamızda paylaşımlara bakıp seviyenin ne kadar dip yaptığını görebilmek mümkün. Burada en çok tartışılan konu Yatağan Belediyesi, icraatları ve başkanı. Bu arada belediye başkanının da hiç işi gücü kalmamış hakkında söylenen her şeye buradan cevap vermeye çalışıyor. O cevap verdikçe karşısındakilerden de cevap gecikmiyor. Böyle bir kısır döngü içerisinde sosyal medyanın sayfaları dolup gidiyor.

Son olarak dün bahsettiğimiz belediye başkanı kim olsun anketini yayımlayan sayfa kendisini lağvetti. Sanırım bu anketten istediği sonucu alamayacağını gördü. Valla artık sosyal medyada mahalle dedikodusu bırakıp oradaki güzel kentleri, hizmetleri, projeleri görüp örnek alıp uygulamaya başlasak çok daha iyi olacak. İnsanlar kimin mekanına neden ruhsat verilmediğinin cevabını merak edecek ve bu durumu tenkit edecek tabi ki. Ama buna verilecek en güzel cevap örneklerine göz yummamak olmalı, tabi başarılabilirse.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68