Sosyal medya, engelli ailesini taşımak için aldığı motosikletin çalınması sonrası seferber oldu

Yatağan ilçesinde, engelli babası ve ameliyatlı annesini taşımak için aldığı motosikletin çalınması üzerine aracın bulunması için sosyal medyada paylaşım rekorları kırıldı.

Sosyal medya, engelli ailesini taşımak için aldığı motosikletin çalınması sonrası seferber oldu

Yatağan ilçesinin Gökpınar Mahallesi’nde yaşayan Memiş Aykaş (38), yaklaşık 9 ay önce engelli babası ve ameliyatlı annesini gidecekleri yere götürebilmek ve aynı zamanda mahallesine yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki iş yeri servis durağına gidebilmek için motosiklet satın aldı.

Dün sabah saatlerinde işe gitmek üzere motosikletiyle durağa gelen Aykaş, motosikletini durağın yanına park ederek servise bindi. Akşam saatlerinde motosikleti bıraktığı durakta servisten inen Aykaş, motosikletin yerinde olmadığını fark etti ve durumu Yatağan Jandarma Komutanlığı ekiplerine bildirdi.

Aykaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “

"Mahallem ile motosikletimi park ettiğim yerin arası 3 kilometre. Oradan her gün işe gitmek için servise biniyordum. Ben motosikletimle aynı zamanda engelli babamı ve ameliyatlı annemi taşıyordum. Komşuya gitmek istediklerinde motosikletimle götürüyordum. Babam felçli. Annem de karnından ameliyat oldu. Onları taşımak için başka aracım yok. Ne olur motorumu kim aldıysa getirsin" diye konuştu.

Öte yandan, motosikletin çalınmasının ardından, sosyal medya aracın bulunması için seferber oldu. Bir gün içerisinde birçok kişinin paylaşım ve yorum yağmuruna tuttuğu Aykaş’ın annesi ve babasını motosikletle taşıdığı fotoğraf, elden ele yayılıyor.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68