Sosyal medya önem kazanıyor

Basın Yayın Enformasyon Muğla Şube Müdürlüğü Sosyal Medya Sorumlusu Erdal Şener, şube müdürlüğünün görevleri kapsamında gazetemizi ziyaret etti. Şener, yerel gazeteler için sosyal medyanın daha fazla kitlelere ulaşmak için fırsat olduğunu belirtti.

Sosyal medya önem kazanıyor
 BYGM Muğla Şube Müdürlüğü Sosyal Medya Sorumlusu Erdal Şener şube müdürlüğünün görev sahasında Muğla, Aydın ve Denizli illerindeki gazeteleri ziyaretlerine devam ediyor. Yatağan Demeç Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu ile bir süre konuşan Şener; “İnternet teknolojisinde yaşanan gelişmeler ile insanların teknik bilgi gerektirmeden bilgi paylaşımda bulanabiliyorlar. Bu kolaylıklar ve gelişmeler yerel basın kuruluşlarımız için çok önemli bir yere sahip” dedi.

Sosyal medyanın gazetelerin okunurluğunu artırdığını belirten Şener, şöyle konuştu:

“Erişimi kolay, kullanımı basit ve maliyeti bedavaya yakın olan sosyal medya araçları ile kullanıcılar birbirleri ile zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın her konuda bilgi, düşünce ve fikir alışverişinde bulunabiliyorlar. Yapılan haberlerin doğru şekilde yayılması için basın kuruluşlarımızın daha aktif olarak sosyal medyaya yönelmeleri gerekiyor. Yatağan Demeç Gazetesi de bazı sosyal medya organlarını kullanarak haberlerini yayıyor. Çağımızın gereksinimlerini yakaladığınız için kutluyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 10:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülfer Yüksel
Gülfer Yüksel - 6 yıl Önce

başarılarınızın devamını dilerim

SIRADAKİ HABER

banner68