Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, iftarda buluşturuyor

Yatağan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) katkılarıyla düzenlenen iftar yemeğine protokolün yanı sıra vatandaşlar da ilgi gösterdi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, iftarda buluşturuyor
Yatağan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından bu yıl ilk defa hayırseverlerin katkılarıyla düzenlenen iftar sofrası, ilçe merkezindeki Atatürk İlkokulu’nun bahçesinde gerçekleştirdi.

İftara, Kaymakam Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Emniyet Müdürü Ahmet Bilgiç, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Programda, ilahi ve Kur’an-ı Kerim tilaveti dinletisinin ardından vatandaşlar, birlikte dua ederek orucunu açıldı.

Ramazan ayının paylaşma, bolluk ve bereket ayı olduğunu söyleyen Kaymakam Çiçek, "Yatağan Kaymakamlığı olarak, ilçe halkını ramazan ayında aynı iftar sofrasında buluşturmak istedik. Vatandaşlarımız ve ihtiyaç sahibi olanlarla iftarımızı açacağız. İlçemizdeki iftar sofraları ay boyunca Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı öncülüğü ve desteğiyle açılmaya devam edecek. Fakir ve zengin ayrımı olmadan insanların aynı sofrada bir araya gelmesi de ramazan ayının ayrı bir güzelliğidir. İnşallah ramazan ayında bu bereketi aynı sofrada hep beraber yaşayacağız” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68