“SÖYLEMLER AHLÂK DIŞIDIR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili kullanmış olduğu söylemlerin ahlâk dışı olduğunu belirtti.

“SÖYLEMLER AHLÂK DIŞIDIR”
 CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili söylemlerini değerlendirdi. AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu sahur programına katılan Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kullanmış olduğu “Bu Kılıçdaroğlu denilen mahluk var karşımızda, bir mahluk, siyasete gelmiş bir musibet, CHP'nin başına geçmiş bir musibet. Ahlaktan nasibini almamış bir adam” sözlerini eleştirdi. Süleyman Soylu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili kullandığı sözleri ortamı geren ve ahlak dışı bir açıklama olduğunu belirten Genek; “AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Yatağan İlçesinde katıldığı bir programda, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili söylediği sözler, yakışık almamıştır. Siyasetin seviyesinin ne kadar düşebileceğinin göstergesi olan bu sözleri, ‘‘kötü söz söyleyenin kendisine aittir’’ mantığıyla aynen geri iade ediyoruz. Daha dün başka bir partinin Genel Başkanıyken, başbakan hakkında söylediği sözler ortadadır. Çarkların en büyüğünü yapmış olanların, bugün çıkıpta siyaset üslubuna yakışmayan, ortamı geren cümleler kullanması yakışıksız ve ahlâk dışıdır.

Süleyman Soylu Beyefendi’nin, AKP hükümeti için daha dün “yolsuzluğa batmış hükümet’’ dediğini hatırlatırız. ‘‘Ey Recep Tayyip Erdoğan boyun eğdin emir eri oldun’’ diye söylediğiniz ülke İsrail değil miydi? Bugün ise İsrail, Filistin’e bomba yağdırırken, hükümetiniz aynen sizin yaptığınız gibi hamasi nutuklar atmaktan öteye gidememektedir. Koltuk sevdası için girdiğiniz yolda, siyaseti daha anlaşılır ve daha seviyeli yapma arzumuzu dile getirirken, siyaseti çirkefleştirmenin halkımıza ve ülkemize hiçbir faydası olmayacağını belirtmek isteriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2014, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68