Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na tehdit gibi uyarı!

AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği sahur programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu; “Bu Kılıçdaroğlu denilen mahluk var karşımızda, bir mahluk, siyasete gelmiş bir musibet, CHP'nin başına geçmiş bir musibet. Ahlaktan nasibini almamış bir adam" dedi.

Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na tehdit gibi uyarı!
 Soylu, AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği sahur programında yaptığı konuşmada, 10 Ağustos'taki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemini anlattı.

AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, İl Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, Yatağan İlçe Başkanı Osman Koç ve partililerin katıldığı sahur programında konuşan Soylu, 300 yılı aşkındır gerileme döneminde olan Türkiye coğrafyasının, 21. Yüzyıl'da yepyeni bir sürece adım attığını, bunu da 10 Ağustos'ta halkın seçeceği cumhurbaşkanı ile taçlandıracaklarını söyledi.

AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Osman Koç’un açılış konuşmasının ardından seçimler sonrası "Devletin tepesine milletin adamının oturacağını" ifade eden Soylu,  "10 Ağustos'tan itibaren halkın seçtiği Cumhurbaşkanı, önümüzdeki uzun yıllar boyunca milletin, devletin tepesinde hiçbir vesayet makamına takılmadan, hiçbir vesayet makamı oluşturmadan, eski Türkiye'nin o anlayışının kapılarını kapatarak yepyeni Türkiye ile buluşturan bir anlayışı ortaya koyacak. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

“Allah'a hamdolsun ki ulaştık”

AK Parti kadroların 12 yıl boyunca Türkiye'nin değişimine ve dönüşümüne imza attığını vurgulayan Soylu, eski Türkiye tablosunu çok iyi bildiklerini, eski Türkiye'de neler yaşandığını bildiklerini söyledi. İnsanların eski Türkiye'de nasıl ötekileştirildiklerini bildiklerini ifade eden Soylu, eski Türkiye'de her yüz liralık vergi gelirinin 86 lirasının faize gittiğini ve bu ülke insanının neredeyse diz çökertilmek istendiği bir Türkiye tablosunda olduğunu bildiklerini hatırlattı. Eski Türkiye ile yeni Türkiye'yi kıyaslayan Soylu, "Biz bugün hangi Türkiye'de hareket ettiğimizi biliyoruz. Bir taraftan dünyanın her tarafına uzamaya çalışan, el açan, 500 milyon dolar, 1999 ve 2000'li yıllarda, Dünya Bankası'ndan borç alacağız diye kapısında beklediğimiz bir Türkiye'den, bugün Allah'a şükürler olsun ki IMF'nin borcunu bitirdikten sonra bu ülkenin Başbakanı'nın isterseniz size 5 milyar dolar borç verelim dediği bir ülke tablosuna, Allah'a hamdolsun ki ulaştık" dedi.

Türkiye'nin, 10 Ağustos sonrası hem bölgesinde hem de dünyada sözünün daha çok itibarla dinleneceği günlere ulaşılacağını dile getiren Soylu, cumhurbaşkanlığı seçiminde halktan, tercihini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yana kullanmasını istedi.

Soylu’dan partililere tavsiye

Seçim çalışmaları ile ilgili olarak partililere tavsiyelerde bulunan Soylu, partililerden çok mücadele etmelerini istedi. Vatandaşların, seçim sürecinde AK Partililerden için, "Bu insanlar çalışıyor, bakın sokakta kimse yok ama bunlar bizim kapımızı çalıp bizden oy istiyorlar, bunlar yanımıza gelip oy istiyorlar" demesi için partililerin çok çalışmasını isteyen Soylu, seçime 20 günün kaldığını hatırlatarak, " Bu 20 gün, bizim tarihimizin en şanlı gününe ulaşmak için en değerli günlerinden bir tanesidir" dedi.

"Siyaseti bu kadar pespaye yapan bir tipe rastlanılmamıştır"

Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştirerek, şu ifadeleri kullandı:

"Kılıçdaroğlu denilen mahluk var karşımızda. Bir mahluk, siyasete gelmiş bir musibet. CHP'nin başına geçmiş bir musibet. Ahlaktan nasibini almamış bir adam. Aylardan beri hakaret ediyor. Sayın başbakanımıza, 'Sen Türkiye'yi kutuplaştırıyorsun, Türkiye'yi geriyorsun' diyor. Sahur sofrasında olmasam daha ağır şeyler söyleyeceğim. Onu buradan uyarıyorum, bir daha başbakanımızla, ailesiyle ilgili en ufak bir şey söylerse Allah'a yemin ederim ki onu sokağa çıkamaz hale getiririz. Siyaseti bu kadar pespaye yapan bir tipe rastlanılmamıştır. 12 Eylül 2010 referandumunu kaybedeceksin, 2011 seçimlerini kaybedeceksin, 2014'teki yerel seçimleri kaybedeceksin, şimdi de milletin karşısına sosyal medyadaki Bahattin gibi bir tipi çıkartıp ona cumhurbaşkanlığı için oy isteyeceksin. Ondan sonra da adam gibi Türkiye'de gezeceksin. Yok öyle yağma."

 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2014, 19:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
kömürcü
kömürcü - 7 yıl Önce

senin gibi gemiyi terk ederek giden birisni dinleyenlerde kabahat yazıklar olsun

kemal
kemal - 7 yıl Önce

sosyal demorat olduğunu söyleyen chp de kılıçdaroğlu siyasetin seviyesini yükselteceği yerde ayaklar altına aldı. kimsede kendisini ciddiye almıyor.

aaaa
aaaa - 7 yıl Önce

yatagan garajındakı konusmasına hatırladım dp basındayken sıyasetten anlamayan bırı sahsı cıkarları ıcın daldan dala konan bı adam meeydanı bos buldu sallıyo

yakışmış
yakışmış - 7 yıl Önce

Konuşma üslubu genel başkanlarının kopyası
tehditkâr

zamane
zamane - 7 yıl Önce

söylediklerin doğru olsa bile , oğluna paraları sıfırla demediğini biliyoruz... bu bile yeter

Aaaa
Aaaa - 7 yıl Önce

biri şu adamın ağzını silsin, ahlak diyor kendine baksın önce... tehditler havada uçuşuyor, bu mu yani siyaset anlayışı.. gerçi kendi partisini satmış adamdan herşey beklenir...

ali
ali - 7 yıl Önce

dün dp sattın yarın ak'ı satarsın

akp
akp - 7 yıl Önce

Şahin teşkilat baskanim agzina saglik yarasi olanlar gocunuyor


SIRADAKİ HABER

banner68