Spor Okulu Kapanışı Yaptı

Yatağanspor Futbol Takımı bünyesinde kurulan Yaz Spor Okulu sezon kapanışını yaptı. Kapanışa katılan Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven; “Alt yapı çalışmalarından dolayı Yatağanspor Futbol Takımı’nı kutluyorum” dedi.

Spor  Okulu Kapanışı Yaptı
 6-12 yaş arasındaki toplam 80 çocuğa yaz mevsimi boyunca eğitim verilen Yatağanspor Futbol Okulu sezon sonu antrenmanını Perşembe günü Yatağan Kaya Köstepen Stadı’nda yaptı, antrenmanda minik yeteneklere Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven de eşlik etti.

Bu gibi organizasyonların çocukların fiziki ve sosyal gelişimi için önemli olduğuna vurgu yapan Kaymakam Tanrıseven; “Yatağanspor Futbol Takımı bünyesinde kurulan Yaz Spor Okulu gerçekleştirilen faaliyetler açısından çok önemli. Onların yanında olduğumuzu göstermemiz ve moral vermemiz gerekli. Bu nedenle öğrencilerimizle bir araya geldik” dedi.

Kurs yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise; “Dünya çapında alt yapıya verilen önem arttı. Çocuklarımızın bireysel yeteneklerinin farkına varabilmeleri için teşvik çok önemli. Yatağanspor bünyesinde açılan Yaz Spor Okulu’nun da amacı bu. Kurslarımıza yaklaşık 80 çocuk katıldı.

Aralarında gelecek vaat eden pek çok isim var. Yatağanspor olarak gelecek planlarımız içinde alt yapıdan yetişen sporcularımızın yeri büyük.

Alt yapıdan yetişen gençlerimiz Yatağanspor bünyesinde forma giyme şansı bulabilecekleri gibi üst liglerde de kendilerine yer bulabileceklerdir.

Milli Takıma çağırılan sporcularımızın olduğunu da belirtmek istiyorum. Yatağanspor U 11 Futbol Takımı’nda oynayan 10 yaşındaki Süleyman Kaptan kendini ispatlamaya çalışan minik yeteneklere en iyi örneklerden birisi. Bunun gibi birkaç isim daha Milli Takım antrenörlerinin dikkatini çekiyor” denildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2013, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68