Spor Salonu Yeni Sezona Hazır Olacak

12 Eylül 2012 tarihinde sözleşmesi yapılan ve 200 gün içerisinde tamamlanması planlanan Yatağan'ın 500 kişilik kapalı spor salonunda büyük ilerleme kaydedildiği ve yaklaşık 2 ay içinde çalışmaların tamamlanacağı öğrenildi.

Spor Salonu Yeni Sezona Hazır Olacak
 Yatağan'a yapılması planlanan 500 kişilik kapalı spor salonunda çalışmalar bütün hızıyla devam ederken, projenin % 80'ni tamamlandı.

400 gün teslim süresi verilen projenin, normal süresinin yarısı kadar sürede teslim edilmesi planlanırken, yaklaşık 2 ay içinde spor salonunun kullanıma hazır hale gelmesi bekleniyor.

Yüklenici firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda; “Projenin %80'ini tamamladık. Son olarak, zemin, tribün koltukları, alçı ve boya gibi işlemler kaldı. Amacımız yaklaşık bir buçuk ay gibi bir sürede kapalı spor salonunu kullanıma hazır hale getirmek ancak, bu süreyi iki ay olarak telaffuz etmek daha doğru olacaktır.

Sonuç olarak Yatağan 2013-2014 Eğitim-Öğretim sezonuna kapalı spor salonuyla birlikte girmeye çok yakın” denildi. 

Bilindiği üzere, 2 Milyon 370 Bin TL + KDV'ye mal olması beklenen kapalı spor salonunun yapım aşamasına getirilmesinde Muğla İl Genel Meclisi'nin büyük katkısı olmuş, Yatağan'ı kapalı spor salonuyla buluşturma planlarının yıllar öncesine dayandığını belirten İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar;  “Yatağan, Yatağan'a yakışır bir kapalı spor salonuna kavuşuyor. Bu konuda emeği geçen ve Yatağan'ı yıllardır özlemi duyulan Kapalı Spor Salonu'na kavuşturmak için çaba sarf eden herkese teşekkür ediyoruz. Artık Yatağan  her türlü etkinliklerin gerçekleştirilebileceği sosyal alana sahip olacak. Öğrencilerimize, gençlerimize ve halkımıza hayırlı olsun. Yatağan'ın ihtiyacı olan Kapalı Spor Salonu'nun yapılacağı alan çok uygun bir yerde. Özellikle gençlerimizin sosyal faaliyetler düzenleyebileceği büyük bir projeyi hayata geçirdik” gibi açıklamalarda bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2013, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER