Stratonikeia Balosu, ulusal basında geniş yer buldu

Etnik Popüler Sanatlar Derneği (EPOS7), tarafından İstanbul’da düzenlenen balonun geliri, Stratonikeia Antik Kenti için kullanılacak. Balonun haberine, ulusal basında geniş yer verildi.

Stratonikeia Balosu, ulusal basında geniş yer buldu
 Kültürel emanetleri korumak, kültür ve sanat bilincinin geliştirilmesi amacıyla 7 iş kadını tarafından kurulan EPOS7 Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kozanoğlu, Başkan Yardımcısı Arzu Sabancı ve yönetim kurulu üyeleri, Eskihisar Mahallesi'ndeki Stratonikeia Antik Kenti, Turgut Mahallesi'ndeki Osman Hamdi Bey Konağı ve son zamanlarda dizi ve film çekimlerine ev sahipliği yapan Bozüyük Mahallesi'nde incelemelerde bulunmuştu.

Kozanoğlu, 3 Aralık'ta İstanbul'da bir balo düzenleyeceklerini ve bu programdan elde edilecek gelirin Stratonikeia için kullanılacağını bildirmişti.

EPOS 7 Derneği’nin üyeleri, Stratonikeia Antik Kenti'nin saklı güzellikleri ve asırlara yayılan çok katmanlı kültürünün tanıtıldığı özel bir balo düzenledi.

60 kişilik Rezonans Korosu’nun şarkılarıyla açılışının yapıldığı gecenin sunuculuğunu Defne Sarısoy üstlendi. Stratonikeia Antik Kenti’nin tanıtım sunumuyla başlayan davet, Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Bölümü Dekanı, aynı zamanda Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, EPOS 7 Derneği kurucuları Zafer Kozanoğlu ve Arzu Sabancı’nın konuşmaları ile devam etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Nermin Kırım, İstanbul Arkeoloji Müzesi Müdürü Zeynep Kızıltan, Türkiye UNESCO Başkan Yardımcısı Büyükelçi Gürcan Türkoğlu ve UNESCO üyelerinin de hazır bulunduğu davete, EPOS 7 Derneği üyelerinin yanı sıra iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri büyük ilgi gösterdi.

Raffles Otel Balo Salonu’nda gerçekleşen geceye, sanatçı Barbaros Büyükakkan şarkılarıyla, Kürşat Başar ise saksafon performansıyla renk kattı.

Stratonikeia Antik Kenti'nin tanıtımı için düzenlenen balonun haberine, ulusal basında geniş yer ayırdı.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68