Stratonikeia'da Kahvaltı Verdiler

Stratonikeia'da Kahvaltı Verdiler

Stratonikeia'da Kahvaltı Verdiler

Stratonikeia Antik Kenti yine bir kültür etkinliğine ev sahipliği yaptı. Bu defa etkinliği düzenleyenler ev sahipleriydi, yani kısa adı “SEKDER” olan 'Stratonikeia-Eskihisar Kültür ve Dayanışma Derneği' düzenlenen kahvaltı ile hem kendini tanıttılar.

Kahvaltıya, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, GELİ Müessese Müdür vekili Vedat Eren, Stratonikeia Kazı Başkanı Doç. Dr. Bilal Söğüt, Eskihisar Köyü Muhtarı Mehmet Kaya ve çok sayıda konuk katıldı. Eskihisar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakkı Kapubağlı, etkinliğe katılan konukları karşılayarak teşekkür etti.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven; “Eskihisar Kültür ve Dayanışma Derneği'ne bu güzel etkinliği düzenledikleri için çok teşekkür ediyorum. Biz devlet olarak gerekli her türlü desteği veriyoruz, sivil toplumun da bu işe el atması bizleri çok mutlu etti. Gelmiş geçmiş tüm medeniyetlere ev sahipliği yapan Stratonikeia'nın her geçen öne çıkması yapılan çalışmaların boşa gitmediğini gösteriyor” dedi.

Stratonikeia-Eskihisar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakkı Kapubağlı; “Kuruluşumuzu ve amaçlarımızı tanıtmak, duyurmak amacıyla Stratonikeia Antik Kenti'nde 'Kültür Dostları' adı altında bu etkinliği düzenledik. Kültür dostları toplantımıza katılan, katkısı olan, emeği geçen başta kaymakamımız olmak üzere, herkese çok teşekkür ediyoruz. Derneğimiz henüz çiçeği burnunda bir dernek, bu nedenle halkımızın ve kurumlarımızın katkılarına ihtiyacımız var, tek amacımız Stratonikeiayı dünyanın turizm merkezi yapmaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96