Stratonikeia’daki satış yerleri, ihaleye çıkıyor

Yatağan Belediyesi tarafından Stratonikeia Antik Kenti’nde yaptırılan satış yerlerinin ihalesi, 22 Mart’ta yapılacak. Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, antik kentte satış yapan esnafların daha sağlıklı ortamda çalışacaklarını söyledi.

Stratonikeia’daki satış yerleri, ihaleye çıkıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Ağustos 2019 tarihinde ziyaret ettiği ve ziyaretin ardından çalışmaların aralıksız sürdüğü Yatağan ilçesine bağlı Eskihisar Mahallesi’ndeki Stratonikeia Antik Kenti’nde, Erdoğan’ın talimatını verdiği projeler bir bir hayata geçiriliyor.

Erdoğan’ın kenti gezerken kentin girişindeki yöresel ürünler satışı yapan esnaflarla yaptığı sohbet üzerine talimatını verdiği esnafların ihtiyaçlarını karşılayacak dükkanlar, Yatağan Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ihalenin ardından tamamlandı.

Kentin girişindeki otopark alanına yerleştirilen el sanatları, gıda, hediyelik eşya ve yöresel ürünler satış reyonları, Basın İlan Kurumu’nun www.ilan.gov.tr adresinde yayınlanan ilanla, esnaflara kiralanacak.

İlana göre, 4 metrekarelik dükkanlar 80 lira, 6 metrekarelik dükkanlar ise 100 lira muhammen bedelle 22 Mart Pazartesi günü açık teklif usulüyle ihaleye çıkacak.

Başkan Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz günden beri, kaymakamız ve kazı başkanlığımızla düzenli bir çalışma içerisindeyiz. Stratonikeia içerisinde satış yapan esnaflarımız için düzenlemeler yapıyoruz. Muğla Valiliği öncülüğünde satış yerleri hazırladık. Bakanlıktan görüş ve izinler alınarak yerlerine yerleştirdik. Otoparkın düzenlenmesinin ardından kentin girişindeki esnaflarımızı bu dükkanlara alacağız ve burayı bir pazar yerine çevireceğiz” dedi.

“Amacımız, Efes’ten daha değerli bir antik kent yaratmak”

Stratonikeia’nın Yatağan için önemine dikkati çeken Toksöz, “İlk önce çevre düzenlemesiyle başladık. İmar planlarının onaylanmasıyla park bahçe düzenlenmesi, karşılama merkezi, dükkanlar ve otoparkıyla bu yıl kente gelen konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayacağız. İnşallah önümüzdeki süreçte Efes’ten daha değerli bir antik kent yaratmak, amacımız olacak. Kente girişi gösteren ve reklam içeren tabelaların yerleştirilmesiyle ilgili çalışmalarımızı sürüyor. Güzel çalışmalarımız oluyor. Bir yılda bu noktalara geldik, bir iki yıla çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Tüm vatandaşlarımızı Stratonikeia’ya bekliyorum” dedi.

İlan detaylarına, https://www.ilan.gov.tr/ilan/752150/ihale-duyurulari/kullanim-hakki-ve-isletme-haklarinin-kiraya-verilmesi/el-sanatlari-gida-hediyelik-esya-ve-yoresel-urunler-satis-reyonlari-kiraya-verilecektir adresinden ulaşabilirsiniz.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68