Stratonikeia’nın girişine dev totem

Yatağan Belediyesi, ilçenin en önemli turizm merkezi olan Stratonikeia Antik Kenti’nin girişine yönlendirici ve tanıtıcı totem yerleştirdi.

Stratonikeia’nın girişine dev totem

Yatağan’ın tarihi ve turistik merkezi olan 3 bin 500 yıllık Stratonikeia Antik Kenti’nin tanıtımı ve özellikle Yatağan-Milas karayolunu kullanan vatandaşların uğramadan geçmeyeceği bir yer haline getirmek isteyen Yatağan Belediyesi, ölümsüz aşkların şehri olarak bilinen Stratonikeia’nın girişine totem yerleştirdi.

Stratonikeia’dan fotoğrafların yer aldığı totemde “Gladyatörlerin ve ölümsüz aşkların kenti Stratonikeia’ya hoş geldiniz” yazıyor.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Stratonikeia’nın Efes ile yarışır bir hale gelmesi için Yatağan Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bu doğrultuda da tanıtım çalışmalarına ağırlık vermiş durumdayız. Özellikle yaz mevsiminde Stratonikeia’nın üzerinde bulunduğu Yatağan-Milas karayolunu günde on binlerce araç kullanıyor. Bu yolu kullanan vatandaşların dikkatini çekmek için yönlendirici ve tanıtıcı bir totem yerleştirdik. Umarız Stratonikeia’nın tanıtımına katkısı olur. Stratonikeia ile ilgili çalışmalarımız aralıksız sürüyor” dedi.

Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt ise, Stratonikeia’nın girişine yönlendirici ve tanıtıcı totem yerleştirilmesinin Stratonikeia’nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirterek destek ve katkılarından dolayı Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’e teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68