Stratonikeia’ya İlk Turist Kafilesi Geldi

Muğla Öğretmen Okulu mezunlarından oluşan 150 kişilik bir grup tarafından Stratonikeia Antik Kenti gezildi.

Stratonikeia’ya İlk Turist Kafilesi Geldi
 Yatağan’ın Eskihisar Mahallesi’nde bulunan Stratonikeia Antik Kenti’ne bu yılın ilk turist kafilesi geldi.

Muğla Öğretmen Okulu mezunları tarafından her yıl düzenlenen buluşma günü dolayısıyla bir araya gelen okul mezunları, bu yıl 3 gün boyunca Muğla’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezecek.

1996 yılından sonra ilk defa toplanma merkezi olarak Muğla’nın seçildiğini belirten kafile üyeleri, her yıl değişik bir ilde toplandıklarını ve ardından da o ildeki tarihi ve kültürel yerleri gezdiklerini söylediler.

Aynı zamanda Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı olan Halk Bilimci Tarcan Oğuz’un karşıladığı kafile, Oğuz’un rehberliğinde ilk önce Stratonikeia Antik Kenti’ni, daha sonra ise Yatağan’ın Turgut Mahallesi’nde bulunan Osman Hamdi Bey Konağı’nı gezdi.

Muğla Öğretmen Okulu mezunlarının buluşma günleri hakkında muhabirimize bilgiler veren kafile sorumlusu Emekli Eğitimci Cahit Yaka, her yıl 3 kişiden oluşan bir komisyon tarafından buluşma noktasının belirlendiği, buluşmanın gerçekleştirildiği yerdeki tarihi ve kültürel yerlerin gezildiğini ve bu sayede mezunların birbirleriyle görüşerek özlem giderdiğini söyledi.

Yaka, şöyle konuştu: “Bu bir gelenek haline geldi. Öğretmenlerimizin siyaseten en çok zorlandığı, sürüldüğü, soruşturma geçirdiği bir dönemde, emekli de olsa öğretmenlik mesleğine ömrünü vermiş Muğla Öğretmen Okulu mezunlarıyla bir araya gelmekten dolayı çok mutluyuz.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2014, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68