Stratonikeia’ya İş Sanat’tan sponsorluk desteği

İş Bankası kuruluşu olan İş Sanat, Yatağan ilçesindeki Stratonikeia Antik Kenti’nde yürütülen kazı çalışmasına sponsor oldu. İş Sanat yöneticileri ve ülke çapında binlerce takipçisi olan sosyal medya fenomenleri ile ulusal basın temsilcilerinden oluşan heyet, kente gelerek incelemelerde bulundu.

Stratonikeia’ya İş Sanat’tan sponsorluk desteği

İş Bankası’nın kuruluşu İş Sanat, ülke çapında sanata ve tarihi yerlere sağladığı desteklere bir yenisini daha ekledi. Yatağan’daki Stratonikeia Antik Kenti’nde yürütülen kazı çalışmasına sponsor olan İş Sanat, kente büyük bir katkı sağladı.

Sponsorluk anlaşmalarının imzalanmasının ardından İş Sanat’ın organizasyonuyla, incelemelerde bulunmak ve tanıtımını yapmak üzere İş Sanat Genel Müdürü Zühal Üreten, İş Bankası Kurumsal İletişim Bölüm Müdürü Gül Meltem Atılgan, İş Sanat yöneticileri, sosyal medya fenomenleri ve ulusal basın temsilcileri kente geldi.

Heyeti, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, Stratonikeia ve Lagina Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt karşıladı.

Burada konuşan Yatağan Başkanı Toksöz, “İş Sanat’ın ilçemizdeki Stratonikeia Antik Kenti’ne yaptığı bu katkı, bizleri çok mutlu etmiştir. Eminim ki bundan sonraki süreçte diğer kurum, kuruluş ve firmalar da Stratonikeia ve Lagina’daki kazılara destek olacaktır. İş Sanat’ın bu girişiminden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugün burada ağırladığımız tüm misafirlerimize de çok teşekkür ediyor, hepinize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Kazı Başkanı Söğüt ise, kent hakkında bilgiler vererek heyete kenti gezdirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68