Suat Özcan: "Milas'a doğalgaz şirketin takdirine kaldı"

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas ilçesinde kömürlü ısınmadan dolayı Ekim ve Mayıs ayları arasında oluşan hava kirliliğini bakana iletti ve Milas'a doğalgazın ne zaman geleceğini sordu.

Suat Özcan: "Milas'a doğalgaz şirketin takdirine kaldı"

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Milas İlçesi'nde kömürlü ısınmadan dolayı Ekim ve Mayıs ayları arasında oluşan hava kirliliğini bakana iletti ve Milas'a doğalgazın ne zaman geleceğini sordu.

Bakan Dönmez, gaz dağıtım ihalesini kazanan Akmercan Muğla Doğalgaz Dağtım San. Tic. Aş'nin yetkilendirildiğini, Milas, Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Ortaca ve Seydikemer İlçelerinin dağıtım bölgesi olduğunu, söz konusu ilçelere yönelik Akmercan Muğla Doğalgaz Dağtım San. Tic. AŞ'nin imarlı alanlar bütününde şebeke yatırımları lisasında belirtilen süreler dahilinde tamamlanacağını belirtti.

Bakan'ın cevabı üzerine CHP'li Özcan, "Verdiğimiz soru önergesine Bakan Dönmez, lisans dahilinde belirtilen süreler içinde diye cevap vermiş, başta sabrı kalmayan Milaslılar olmak üzere tüm Muğlalıların oyalanmaması gerekiyor ve bu sürenin ivedilikle açıklanmasını bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68