Suikast timi davasında salon karıştı

Cumhurbaşkanına suikast girişimi davasında salon karıştı, salona çevik kuvvet ve jandarma girdi. Sanıklardan eski Üsteğmen Enes Yılmaz karar duruşmasına kadar duruşmalardan men edildi.

Suikast timi davasında salon karıştı
 Muğla’da görülen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast davasında duruşma salonu karıştı. Jandarma ve çevik kuvvet ekipleri salona girdi. Mahkeme başkanı duruşmaya 2 saat ara verdi.

Muğla 2’inci Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden Cumhurbaşkanına suikast girişimi davasında MAK timinde görevli eski Astsubay Ömer Faruk Göçmen önceki gün başladığı esasa ilişkin savunmasını ikinci gün de sürdürdü. Sanık Göçmen savunmasında, kendilerinden önce Marmaris’te başka bir timin olduğunu, iddia makamının delilleri kararttığını ileri sürdü. Göçmen “ 01.13’te elinde silahlı sivil bir polis otelin çevresinde koşuyor. Bu da bizden önce orada bir çatışmanın olduğunu gösteriyor” dedi.

Bunun üzerine araya giren duruşma savcısı Ali Cenk Düzgün “Orada bir darbe yaşanıyor. Polis ne yapacak önlem almayacak mı” dedi. Duruşma savcısının konuşmasının ardından mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, “Hepiniz esasa ilişkin savunma yapıyorsunuz. Siz delil tartışması yapıyorsunuz. Savcıya yanıt veriyorsunuz. İddia makamını zan altında bırakıyorsunuz” dedi. Savcı Düzgün, “Sanıklar savunma yaparken iddia makamını ve mahkemeyi delilleri karartmakla suçluyor” dedi. Savcının bu sözü üzerine sanıklardan Özel Kuvvetlerde görevli eski Üsteğmen Enes Yılmaz savcıya “Zaten delilleri kararttınız” cevabını verdi. Enes Yılmaz mahkeme başkanına, “Mahkeme başkanı gibi davranın.  Müşteki avukatı gibi davranmayın mahkeme başkanı gibi davranın” diye bağırdı.

Bunun üzerine duruşma salonunda bulunan sanıklar ayağa kalkarak her birlikle bağırmaya başladı. Sanıkların ayağa kalkması ve bağırmasının ardından çevik kuvvet ve jandarma ekipleri duruşma salonuna girdi. Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ sanık Enes Yılmaz’ı karar duruşmasına kadar duruşmalardan men edilmesine karar verdi ve duruşmaya 2 saat ara verildi.

Berna KUŞ

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2017, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68