Süleyman Can’a nazar boncuğu

Yatağan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi mali genel kurul toplantısı, geniş katılımla gerçekleştirildi.

Süleyman Can’a nazar boncuğu
 Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin mali genel kurul toplantısı, kooperatif toplantı salonunda yapıldı. Divan başkanlığını Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu’nun yaptığı genel kurulda, kooperatif 2014 yılı gelir ve giderlerinin yanı sıra, 2015 yılı tahmin bütçesi hakkında bilgi verildi.

Kooperatif Başkanı Süleyman Can, yaptığı konuşmada, 2014 yılında ortaklara verilen kredilerle ilgili bilgi aktardı. 50 yıl evvel kurulan kooperatifin kurulduğundan beri başkanlığını yürütmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Can, “Yatağan Esnaf Kefalet Kooperatifiyle birlikte ikiz kardeş gibiyim. Onunla büyüdüm, bugünlere geldim. Kooperatifçilik özüm, benliğim ve de mesleğim olmuştur. Ankara’ya kadar her merhalesinde görev aldım” şeklinde konuştu.

Genel kurul toplantısında, Aydın ve Muğla İlleri Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Necip Saraç, Yatağan Esnaf ve Muğla merkez ve ilçelerin kooperatif başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, kooperatif ortakları ve vatandaşlar katıldı.

Süleyman Can’a sürpriz!

2014 yılı yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları, bilanço ve gelir-gider tablolarının okunması, okunan raporların ve hesapların müzakere edilerek kabul edilmesi ile 2015 yılı tahmini bütçesinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından, Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu ve Halkbank Yatağan Şube Müdürü Murat Çömez konuşma yaparak Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’ni çalışmalarından dolayı kutladı.

Aydın ve Muğla İlleri Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Necip Saraç ise, Süleyman Can için övgü dolu sözler söyledikten sonra, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkan Kadir Akgül’ün kendisi aracılığıyla Can’a gönderdiği nazar boncuğunu taktı. Saraç, başarılı çalışmaları nedeniyle birlik başkanlığınca Can’a plaket vererek kutladı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68