Sürücüleri canından bezdirdi

Yatağan ve Kavaklıdere ilçeleri arasındaki yol yapım, genişletme ve asfaltlama çalışmaları sürücüleri canından bezdirdi.

Sürücüleri canından bezdirdi
 Yatağan ile Kavaklıdere arasında devam eden çalışmalar, sürücülerin tepkisini topluyor. İki ilçe arasında uzun zamandır süren yol yapım çalışması karayolunu kullanan sürücüleri canından bezdirdi. Karayolunu kullanan sürücüler yolda bulunan asfaltın kazındığını, bundan dolayı karayolunun kullanılmaz hale geldiğini ve sadece çalışma yapılan bölgelerde zaman zaman sulama çalışması yapıldığını iddia ederek duruma tepki gösterdiler.

Yatağan-Kavaklıdere Karayolu’nu kullanan sürücüler, karayollarında ilk defa böyle bir çalışma gördüklerini söylediler. Karayolundaki asfaltın ekipler tarafından kazındığını söyleyen sürücüler, karayolunun bu şekilde bırakılarak başka bölümlerde çalışma yapıldığını, bu durumun da araç sahiplerine zor anlar yaşattığını öne sürdüler.

Sürücüler, muhabirimize yaptığı açıklamalarda şöyle konuştu:

“Karayolunu genellikle tonajlı mermer yüklü kamyonların kullanması nedeniyle yol artık kullanılmaz hale geldi. Yolu kullanan birçok araçta her gün maddi hasar oluşuyor. Farklı bölgelerde kısmi olarak yapılan çalışmalar nedeni ile artık eski kullandığımız yolumuzu özlüyoruz. Sürücüler olarak her gün özellikle de akşam saatlerinde yol boyunca zor anlar yaşıyoruz. Böyle yol yapma mantığı olamaz. Bu nasıl bir iştir anlamıyoruz. Kazınan yer yapılsın, ondan sonra diğer yerler kazınsın ya da açılsın. Başka şehirlerde bir inşaat sezonunda tamamlanan yol çalışmaları Kavaklıdere yolunda yıllarca sürüyor. Bu nasıl bir iştir, anlam veremedik. Müteahhit firmayı, yetkilileri daha dikkatli çalışmaya davet ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2014, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68