banner80

Tahliye Kararıyla Bayrağını Alıp Ata’ya Koştu

Ergenekon davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Doğu Perinçek tahliye edildi. Perinçek’in tahliye kararıyla birlikte büyük bir sevinç yaşayan Kadir Balta eline aldığı Türk bayrağıyla Atatürk anıtına koştu.

Tahliye Kararıyla Bayrağını Alıp Ata’ya Koştu
 Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılmasının, tutuklulukta azami sürenin 5 yıla inmesinin ve Ergenekon mahkemesinin gerekçeli kararını yazmamasına dair AYM’nin “hak ihlali kararının” ardından, Ergenekon Davası’nda ardı ardına tahliye haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Başvuruyu değerlendiren mahkeme, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in tahliyesine karar verdi.

Tahliye kararını televizyondan öğrenen maden işçisi Kadir Balta, büyük sevinç yaşayarak eline aldığı Türk bayrağıyla Atatürk anıtına koştu.

Anıtın önünde bir açıklama yapan Balta, “Türkiye Cumhuriyeti’ni seven ve savunan ne kadar Mustafa Kemal varsa hepsini Silivri’ye tıktılar. Ama artık düzenleri bozuldu. Düzlüğe çıktık, sonunda aydınlığa kavuştuk. Bu kumpası kuranlar bir  gün mutlaka bunun hesabını verecek. Bizler bayrağımızı, vatanımızı ve devletimizi savunduk. Biz okyanus ötesinden emir almadık. Şuan tüm Türkiye ve Atatürk sevdalısı yoldaşlarımız tahliye oldu ve bundan sonra özgürce ülkemizi savunacaklar. Yaşasın tam bağımsız Türkiye” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68