TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLER İMHA EDİLDİ

Muğla’nın Bodrum ilçesinde turizm sezonu öncesinde denetimlerini arttıran zabıta ekipleri son kullanma tarihi geçmiş et ve süt ürünlerine el koydu. 1000’den fazla gıda maddesi imha edildi.

TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLER İMHA EDİLDİ

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Bodrum Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe genelinde market ve süpermarketlerdeki ürünlerin son kullanma tarihi ve saklama koşullarını denetledi.

Market ve süpermarketlerde raflarda bulunan ürünlerin son kullanma tarihlerini ve saklama koşullarına uygunluğunu kontrol eden ekipler, insan sağlığı için tehlike oluşturan ve tüketime uygun olmayan ürünleri imha etmek üzere topladı.

1000’DEN FAZLA ÜRÜN TESPİT EDİLDİ

Ekipler alkollü içecek başta olmak üzere tarihi geçmiş et ve süt ürünlerinden oluşan 1000’e yakın ürün tespit etti.

VATANDAŞLARI UYARDILAR

Zabıta ekipleri belediye aracılığı ile bakkal, market ya da süpermarketlerden alışveriş yapan vatandaşların daha dikkatli olmalarını isteyerek, “Ürünleri alırken mutlaka son kullanma tarihlerini kontrol edin. Sağlıksız satış yapan işletmeleri “444 00 48” numaralı telefonu arayarak bildirebilirsiniz. Ekiplerimiz, vatandaşın huzuru ve sağlığı için çalışmalarına ilçe genelinde devam ediyor.” dedi.

Tüketim maddelerinin insan sağlığına uygun koşullarda satışı için denetim yapan ekipler ayrıca stokçuluk, etiket fiyatı ile kasa fiyatı karşılaştırması kapsamında da kontrolleri gerçekleştirildi el konulan ürünlerin imha edileceği belirtildi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95