Tarihi Gezi Direniş Çadırıyla Devam Etti

Bodrum Bisiklet Kulübü, Yatağan'ın Eskihisar Köyü'ndeki Stratonikeia Antik Kenti'ne gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında, Yatağan Termik Santrali'ne giderek enerji ve maden işçilerinin direnişine destek verdi.

Tarihi Gezi Direniş Çadırıyla Devam Etti
 Beraberinde, Muğla, Marmaris ve Bodrumdan çok sayıda bisikletliyle, bugün saat 09.00'da Yatağan'a bağlı Eskihisar Köyü'ndeki Stratonikeia Antik Kenti'ne gelen Bodrum Bisiklet Kulübü'nü, Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt ve Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz karşıladı.

Grup, daha sonra antik kenti gezerek Prof. Dr. Bilal Söğüt'ten kent hakkında bilgiler alırken Erdemli Zeytinyağı Fabrikası İşletmecisi Ecz. Atilla Totoş, Japonya’da düzenlenen yarışmada dereceye giren Tuay Zeytinyağı’ndan bisikletçilere ikram ederek zeytinyağın insan sağlığı için öneminden bahsetti.

Antik kentteki gezinin ardından bisikletçiler, buradan ayrılarak Yatağan Termik Santrali önündeki özelleştirmenin durdurulması için kurulan direniş çadırına geçti.

Burada, kendilerini başta Maden-İş Sendikası ve Tes-İş Sendikası temsilcileri ile çok sayıda enerji ve maden işçisinin karşıladığı grup, enerji ve maden işçilerinin mücadelesine destek verdiklerini belirtti.

Çadır önünde konuşan Bodrum Bisiklet Kulübü Başkanı Emrah Tezer, "Bodrum, Marmaris ve Muğla Bisiklet dernekleri olarak 140. direniş günlerinde enerji ve maden işçilerinin yanındayız. Sırf burası için değil, tüm Türkiye'de direnen kamu çalışanlarının yanındayız" dedi.

Daha sonra konuşan Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, "Yatağan Belediyesi olarak en başından beri enerji ve maden işçilerinin yanında yer aldık. Sizlerin de gelmeniz bizlere ayrı bir güç verdi. Bu yüzden sizlere teşekkür ediyorum" dedi.

Oğuz'un konuşmasının tamamlamasıyla söz alan Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin, "Öncelik ziyaretiniz ve desteğiniz için çok teşekkür ediyorum. Burası 76 milyon insanımızın alın teriyle kurulmuş yerlerdir. Hem cumhuriyet ekonomisinin bel kemiği olması bakımından hem de Hazine'ye sürekli katkı sağlaması bakımından bizim için çok önemli. Biz burada sadece kendi işimizin mücadelesini vermiyoruz. Mücadelemizi tüm halkımız için yapıyoruz. Milletin parası, yine millette kalması için mücadele ediyoruz. Bu anlamda meşru bir mücadele veriyoruz. Bu kararlılıkla mutlaka başaracağız. Bu noktada sizlerin destekleriniz bizler için çok önemli" şeklinde konuştu.

Bodrum Bisiklet Kulübü ekibi, direniş çadırı ziyaretinin ardından Bozüyük Beldesi'nde bulunan Pınarbaşı Tesisleri'ni ve Muğla'ya bağlı Çaybükü Köyü'ndeki Belen Kahvesi'ni ziyaret etti.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat
Sedat - 6 yıl Önce

işi gücü olmayan insan topluluğu işte, gereksiz insan topluluğu da denilebilinir.

SIRADAKİ HABER