Tarım ve Orman Bakanı, Yatağan’da zeytinyağı tattı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdermirli, Muğla’nın Yatağan ilçesinde ziyaret ettiği bir zeytinyağı sıkım tesisinde uluslararası yarışmalarda derece elde etmiş zeytinyağını tattı.

Tarım ve Orman Bakanı, Yatağan’da zeytinyağı tattı

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Muğla’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdermirli, Yatağan ilçesindeki bir zeytinyağı sıkım tesisinde incelemelerde bulundu.

Programa, Muğla Valisi Esengül Civelek, AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır, kurum müdürleri ile yetkililer katıldı.

Burada, aynı zamanda işletme sahibi olan Zeytindostu Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Butik Zeytin ve Zeytinyağcılar Derneği Başkanı Atilla Totoş’tan bilgi alan Pakdemirli, birçok uluslararası yarışmalarda derece elde etmiş zeytinyağını içti.

Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada, her bölgenin kendine özel bir zeytinyağı olduğunu belirterek her birinin birbirinden güzel olduğunu söyledi.

Yücel Arık’ın, Yatağan Termik Santrali’nden çıkan buharın ilçeye kurulacak seralarda kullanabileceğini belirterek bakandan destek istemesi üzerine Bakan Pakdemirli, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER