Tarla Günü’nde yeni ürünlerle tanıştılar

161 Sayılı Yatağan Tarım Kredi Kooperatifi’nin düzenlediği Tarla Günü etkinliğinde, kooperatifin Tareks firması tarafının yeni ürünleri tanıtıldı.

Tarla Günü’nde yeni ürünlerle tanıştılar

161 Sayılı Yatağan Tarım Kredi Kooperatifi’nin Turgut Mahallesi’ndeki tarlada düzenlenen etkinlikte, kooperatifin Tareks firmasına ait albachiara ve glosa ürünlerinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Etkinliğe, 161. Sayılı Yatağan Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Adnan Kın, Kooperatif Müdürü Nazlı Gül Güven Şahbaz, ziraat mühendisleri ve ortaklar katıldı.

Tarla Günü olarak düzenlenen etkinlikte, ekili olan albachiara ve glosa ürünlerinin harmanı yapılırken, kooperatifin ziraat mühendisleri tarafından ürünler hakkında bilgi verildi.

Kooperatif Müdürü Nazlı Gül Güven Şahbaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tarım Kredi Kooperatifi’nin Tareks firması tarafından Tarla Günü etkinlikleri düzenliyoruz. Tareks’in yüksek verimli albachiara ve glosa türlerinden elde edilen ürünlerin harmanını gerçekleştireceğiz. Bu yıl çok güzel geçmedi fakat şükür. Harmanın arından ortaklarımıza bu ürünlerin tanıtımını yapacağız ve çiftçilerimiz arazilerinde bu ürünleri deneyebilecekler” dedi.

Ürün çeşitliliğine önem verdiklerinin altını çizen Şahbaz, “Ortaklarımız sürekli yeni çeşitlere yöneliyor. Daha fazla verim veren ve kaliteli ürünleri tercih eden çiftçilerimiz için Tareks’in yeni ürünlerini tanıtıyoruz. Örneğin albachiara dekarda bin 100 kilogram ürün veriyor. Bu rakam çiftçilerimiz için çok ciddi bir rakam. Bu buğday ekmeklik bir buğdaydır. Kooperatifimiz bu ürüne çok güveniyor. Ege Bölgesi’nde birçok noktada denenen albachiara Yatağan’a da uyum sağladı” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68