Taş Gaste’nin manşeti, Stratonikeia ve Lagina’da atıldı

Ünlü sunucu, yapımcı ve arkeolog Mesut Yar, NTV’de yayınlanan Taş Gaste belgesel programının çekimlerini, Yatağan ilçesindeki Stratonikeia ve Lagina’da gerçekleştirdi.

Taş Gaste’nin manşeti, Stratonikeia ve Lagina’da atıldı

Haberciliğinin yanı sıra arkeolog kimliğini de ekrana yansıtan ve izleyenleri zamanda yolculuğa çıkaran ünlü sunucu, yapımcı ve arkeolog Mesut Yar, tarihe damga vuran manşetlerin peşine düşmeye devam ediyor.

Stratonikeia ve Lagina Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt tarafından karşılanan Yar ve çekim ekibi, kentte incelemelerde bulunarak manşet konusu olan alanlarda çekimler gerçekleştirdi.

Çekimlerin son bölümünde kentin Kuzey Kapı bölgesine yerleştirilen masaya oturan Yar, Söğüt, kazı ekibi ve gazeteci Burak Alper Kuş eşliğinde, Taş Gaste’nin manşetini hazırladı.

Yar, Stratonikeia ve Lagina’daki çekimlerin ardından yaptığı açıklamada, “Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum fakat uzun zaman önce planladığımız çekimlerin, yangınlarla boğuşulan bir döneme gelmesinden dolayı büyük üzüntü duyuyorum. Umarım kısa süre içerisinde tüm yangınlar söndürülür. Stratonikeia ve Lagina, gerçekten gezilip görülmesi gereken yerler. Çok güzel çekimler gerçekleştirdik ve önümüzdeki günlerde belgeselimizi yayınlayacağız” dedi.

Kazı Başkanı Söğüt ise, Stratonikeia ve Lagina’nın tanıtımına katkılarından dolayı Yar ve ekibine çok teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68