Tavlı, Stratonikeia ve Lagina’da incelemelerde bulundu

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Yatağan ilçesindeki Stratonikeia Antik Kenti ve Lagina Kutsal Alanı’nda incelemelerde bulundu.

Tavlı, Stratonikeia ve Lagina’da incelemelerde bulundu

Muğla Valisi Orhan Tavlı, hafta sonu Yatağan’a gelerek incelemelerde bulundu. Tavlı’yı, Stratonikeia Antik Kenti’nde Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl ile Stratonikeia ve Lagina Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt karşıladı.

Tavlı, heyetle birlikte Stratonikeia’da, daha sonra ise Lagina’da incelemelerde bulunarak devam eden projeler hakkında bilgiler aldı ve hayata geçirilebilecek projeler hakkında fikir alışverişlerinde bulundu.

Kazı Başkanı Söğüt, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, “Muğla Valisi Orhan Tavlı, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, hafta sonunda Stratonikeia ve Lagina’ya gelerek incelemelerde bulundu. Kazı ve restorasyon çalışmalarını yerinde inceleme şansı yakaladılar ve yürütülen projeler hakkında bilgiler aldılar. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68