TBMM Başkanı, Hasan Özyer’i makamında kabul etti

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Muğla Milletvekili ve Akdeniz-Pa Türk Grubu Başkanı Hasan Özyer’i makamında ağırladı.

TBMM Başkanı, Hasan Özyer’i makamında kabul etti
 Akdeniz Parlamenter Asamblesi (Akdeniz-Pa) Türk Grubu Başkanı Hasan Özyer kabulde, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yapılan Akdeniz-Pa 10. Genel Kurul Toplantısı’na ilişkin TBMM Başkanı Kahraman’a bilgi verdi.

Özyer kabulde, Genel Kurul toplantısında ikili temaslarda bulunduğunu, “Türkiye Cumhuriyeti tarafından geçici koruma altında olan Suriyelilere yapılan insani yardımlar” başlıklı bir konuşma yaptığını ve Türkiye’nin Suriyeli misafirlere yaptığı insani yardımlar ile uluslararası toplumun bu konuda harekete geçmesi hususu üzerinde durduğunu, ayrıca Türkiye’nin terörden çok acı çektiği ve terörle ortak mücadelede edilmesini dile getirdiğini söyledi.

Görüşmede, Türkiye’nin ana gündem maddelerini oluşturan Başkanlık sistemi, kuvvetler ayrılığı, siyasi partiler yasası, anayasa değişikliği gibi konular da ele alındı.

Akdeniz-Pa Türk Grubu Başkanı Hasan Özyer, özellikle Muğla’yı ilgilendiren yatırım, üretim ve istihdam konularında Meclis Başkanı’nı bilgilendirdi. Görüşmede, sahadan ve iş dünyasından geldiğini belirten Özyer, yatırımların önünün açılması için bürokrasinin azaltılması ve engelleyici bir tavırdan kaçınmasının önemine dikkat çekti.

Bu şekilde özel sektörün önünün açılarak, yatırım, üretim ve istihdamın artırılabileceğini ifade eden Özyer, kabulden dolayı TBMM Başkanı Kahraman’a teşekkür etti.

Meclis Başkanı Kahraman da, Özyer’e gerek Arnavutluk’taki Akdeniz-Pa toplantısındaki katkısı, gerekse kabulde verdiği bilgiler için teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95