banner80

Tehlike çanları Yatağan için çalıyor! Vaka sayısı rekor kırdı!

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Yatağan ilçesinde etkisini artırıyor. Haftabaşında 18 olan vaka sayısı, salı günü akşam saatlerinde 40'a yaklaştı.

Tehlike çanları Yatağan için çalıyor! Vaka sayısı rekor kırdı!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tüm Türkiye'de olduğu gibi Yatağan ilçesinde yayılmaya devam ediyor. İlk yaşanan vakaların ardından uzunca bir süre uykuya dalan Kovid-19, iki hafta önce uykusundan uyandı ve ilçede paniğe neden oldu.

Haftabaşına kadar ilçede 18 olan vaka sayısı, özellikle Kurban Bayramı sırasında artışa geçti. Bayram ve bayram sonrasında şikayetleri üzerine sağlık kuruluşlarına başvuran hastalardan, büyük bir çoğunluğunda vakaya rastlanılırken, salı günü akşam saatlerinde vaka sayısının 40'a yaklaştığı öğrenildi.

Sayının giderek artması ilçede paniğe neden olurken, Yatağan Hıfzıssıhhha Kurulu da bu gelişmelere karşılıksız kalmadı.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, artan vaka sayıları nedeniyle olağanüstü olarak bir araya gelerek önemli bir karar aldı.

Buna göre, ilçede haftanın çarşamba ve cumartesi günlerinde kurulan pazarlar, ikinci bir emre kadar kaldırıldı. Bu doğrultuda, vatandaşların sebze ve meyve ihtiyaçları, mahalle aralarında pazar esnafı tarafından seyyar olarak karşılanacak.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammet koca
muhammet koca - 9 ay Önce

keşke herkez tedbirli olsa parklar caffeler toplumsal yerler yasaklansa

Akıl sahibi
Akıl sahibi - 9 ay Önce

VAllahi pes acıp bıraz okuyun lütfen arastırın bu hastalık kimden kime bulasıyor kaynagı belli degıl şu yazdıklarınız cok komık dugune gıden kişi hasta cuktıysa karantınaya alınıyor hemen ilçede nasıl bulaştırıyor öyle bile olsa hasta bir kişinin psikolojını hiç düşünmeden yazdıgınız bu yazıyı esefle kınıyorum. Lütfen biraz saygı....

Kazım Erol
Kazım Erol - 9 ay Önce

18.05.2020 de Yatağanın Sesi sosyal medya üzerinden Yatağan Tek ve Geli de çok sayıda covit vakası var halkı neden bilgi verilmiyor neden bu işyerlerine karantina ıygulamıyorsunuz dedi. Yetkililer halkı bilgilendirmedi, yazık değilmi masum vatandaşa

Suat yılmaz
Suat yılmaz - 9 ay Önce

Pazar yerlerini kapatalım ama eylence yerlerine bir baksanıza insanlar üst üste
Kapalı mekanlar sizin gece hayatından haberiniz yok sanırım.

SIRADAKİ HABER

banner68