banner80

Tek Başına İki İlçeyi İdare Ediyor

Yatağan İlçe Seçim Müdürü Nedim Beyazıt aynı zamanda Kavaklıdere İlçe Seçim Müdürlüğü görevini de sürdürüyor. Her iki ilçede tek kadrolu personel olan Beyazıt, kurumun her işini kendi yapıyor.

Tek Başına İki İlçeyi İdare Ediyor
 Yaklaşık 10 yıldır Yatağan İlçe Seçim Müdürü olarak görev yapan Nedim Beyazıt, kendisinden başka kadrolu personel olmamasından dolayı kurumun hem çaycısı, hem hizmetlisi, hem memuru, hem de müdürü olarak görev yapıyor. Kavaklıdere’nin İlçe Seçim Müdürü olmamasından dolayı Yatağan İlçe Seçim Müdürlüğü’nün yanı sıra bu görevi de yürüten Beyazıt, Kavaklıdere’deki işlerin hepsini tek başına yürütüyor.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde Yatağan’da 136, Kavaklıdere’de ise 34 sandık kurulacağını belirten Beyazıt, seçim öncesindeki sürecin kendisini çok yorduğunu belirtti.

Beyazıt; “Yaklaşık 10 yıldır hem Yatağan’ın hem de Kavaklıdere İlçe Seçim müdürlüklerinin tek kadrolu personeli olarak görev yapıyorum. Müdür olmama rağmen personel eksikliğinden dolayı kurumun, hem çaycısı, hem hizmetlisi, hem memuru, hem de müdürü olarak görev yapıyorum. Özellikle seçim sürecince 136 sandığın kurulacağı Yatağan’da ve 34 sandığın kurulacağı Kavaklıdere’de ciddi anlamda personel sorunu yaşıyoruz. Bu nedenle diğer kurumlardan geçici olarak personel istedik” dedi.

Personel sorunun yanı sıra bina sorunu da yaşadıklarını belirten Beyazıt; “Normal şartlarda seçim müdürlükleri, bulunduğu il veya ilçenin adliye binası içerisinde yer almalıdır. Fakat Yatağan İlçe Seçim Müdürlüğü adliyeden ayrı bir yerde hizmet vermektedir. Kavaklıdere ilçesinde bir adliye binası dahi yok. Oradaki işlemleri ise Yatağan’dan kumanda ediyoruz” şeklinde konuştu.

Seçim öncesi oy pusulalarının Yatağan İlçe Seçim Müdürlüğü’ne teslim edildiğin belirten Beyazıt, “Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, Yatağan Belediye Başkanlığı, Belediye Meclisi Üyeliği, Kavaklıdere Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği oy pusulalarının matbaada basılarak Yatağan İlçe Seçim Müdürlüğü’ne teslim edildi. Oy pusulaları ve sandık görevlilerin kullanacağı malzemeleri, çuvallara kendim yerleştirdim. Bu sırada diğer kurumlardan geçici olarak gelen arkadaşlarımızın desteği olmasa büyük zorluklar yaşardım. Bu destekten dolayı kurum amirlerine ve personel arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Umarım her iki ilçemizdeki personel sorunu en kısa zamanda çözülür” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68