22 Haziran 2018 Cuma

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Tek dertleri Keloğlu Deresi

Yatağan ilçesine bağlı Dere Mahallesi’nde düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısına katılan vatandaşlar, taşkınların yaşandığı ve kirliliğin hüküm sürdüğü Keloğlu Deresi’ne kesin bir çözüm getirilmesi talebinde bulundu.

12 Ocak 2018 Cuma 09:00
Bu haber 955 kez okundu
Tek dertleri Keloğlu Deresi

 İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında belirli aralıklarla düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısı, Yatağan ilçesine bağlı Dere Mahallesi’ndeki kıraathanede gerçekleştirildi.

Vatandaşların her türlü istek, öneri, sorun ve şikayetlerini birebir doğrudan temas kurmak suretiyle ilgili kurumlar tarafından değerlendirilip en kısa zamanda çözüm yollarının aranması amacı ile gerçekleşen “Vatandaş Buluşması” toplantı, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Emre, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, Mahalle Muhtarı Zafer Çınar, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla düzenlendi.

Devlet ile vatandaşı buluşturmak amacıyla düzenlenen bu toplantıda sorunların ilk ağızdan kurum amirlerine iletilmesinin sağlandığını belirten Kaymakam Çiçek, herkesin dilediği sorunu rahatlıkla dile getirmesini istedi.

Başkan Işık ise, bugüne kadar Dere Mahallesi’ne yaptıkları yatırımlardan bahsederek, mahallede yapılacak yol asfaltlama ve düğün yeri çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Mahalle sakinleri ise, zaman zaman kısa vadeli ıslah çalışmaları yapılan fakat daha sonra yeniden kirliliğin hüküm sürdüğü ve zaman zaman taşkınların yaşandığı Keloğlu Deresi’ne kesin bir çözüm getirilmesi talebinde bulundu.

Toplantının ardından Mahalle Muhtarı Çınar ile birlikte Keloğlu Deresi’nde incelemelerde bulunan Kaymakam Çiçek, vatandaşların talebini yerine getirmek için girişimlere başlayacaklarını söyledi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV