Tek İstediği Başını Sokacak Bir Ev

Yatağan'a bağlı Bozüyük Beldesi'nde ikamet eden ve 4 yıldır ayrı yaşadığı eşine karşı devlet korumasına alınan 5 çocuk sahibi Hanife Sepetçi, bir süredir elektriği ve suyu olmayan belediyeye ait atıl vaziyetteki binada yaşadığını belirterek kendisine sahip çıkılmasını talep etti.

Tek İstediği Başını Sokacak Bir Ev
 Yatağan'a bağlı Bozüyük Beldesi'nde ikamet eden 5 çocuk sahibi Hanife Sepetçi (50), 4 yıldır eşinden ayrı yaşadığını ve eşine karşı kendisine devlet koruması sağlandığını iddia ederek, bir süredir belediyeye ait atıl vaziyetteki binada yaşadığını belirtti ve kendisine sahip çıkılmasını talep etti.

Yaklaşık 4 yıl önce eşi ve çocuklarıyla birlikte yaşadığı evinden can güvenliği olmadığı gerekçesiyle ayrıldığını iddia eden Hanife Sepetçi; “4 yıl önce evimden ayrıldıktan sonra hizmetli olarak çalıştığım evde bana ayrılan müştemilatta yaşamaya başladım. Bir süre önce işimden ayrılmak zorunda kalınca Belediyeye başvurdum ve atıl vaziyette duran orman evinde kalmaya başladım. Ancak burada elektrik ve su olmadığı gibi belediyeye ulaşan bazı şikayetler nedeniyle evden çıkmam istendi.

Eşim ile aynı evde yaşamak istemiyorum. Bu nedenle eşimin kaldığı evin 2 odasının bölünmesi ve bana tahsis edilmesi için Belediye Başkanımız ve bazı büyüklerimizin girişimi oldu. Ancak bazı sorunlar nedeniyle bu da gerçekleşmedi. Yaklaşık 6 aydır eşime karşı devlet tarafından korunuyorum. Bu süre alınan kararla bir müddet daha uzatıldı.

Yetkililerden tek isteğim başımı sokacak bir bina ve geçimimi sağlayabileceğim bir iş” dedi ve Yatağan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kendisine bir miktar yardım yapıldığını da belirterek; “Vakıf tarafından 6 ay içinde 2 kere yapılan bir miktar yardım söz konusu. Kendilerine teşekkür ediyorum ancak bununla hayatımı devam ettirebilmem mümkün gözükmüyor. Geçimimi sağlayabileceğim bir iş bulup alın terimle hayatımı devam ettirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Ayrıca eşinden 5 çocuğu nedeniyle ayrılmadığını da belirten Hanife Sepetçi; “Daha önce ayrılmayı düşündüm ancak çocuklarım nedeniyle bunu askıya aldım. Ardından Yatağan Kaymakamlığı'ndan, Yatağan Belediyesi'nden ve Bozüyük Belediyesi'nden yardım talebinde bulundum. Devlet büyüklerimizden yardım istiyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2013, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER