banner80

TEK Koleji, Başöğretmen Atatürk’ü andı

Teknoloji ve Kültür Okulları, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikal edişinin 82’nci yıldönümü olan bu sene de yine dolu dolu ve anlamlı bir program ile andı.

TEK Koleji, Başöğretmen Atatürk’ü andı

"10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" dolayısıyla tüm Türkiye ile aynı anda 9'u beş geçe siren sesi ile başlayan program, bayrağın yarıya çekilmesi, TEK Okulları Genel Müdürü Celalettin Demirel'in konuşması, ilkokul-ortaokul-lise öğrencilerinin şiirleri, okul öğretmenlerinin Atatürk'e ithafen ve onun sevdiği şarkıları canlı olarak seslendirmesi ve gençlerin Ata'ya seslenişi ile son buldu.

Program, Kovid-19 pandemi kurallarına dikkat edilerek titizlikle gerçekleştirilirken, TEK Koleji olarak yine Muğla'da bir ilke imza atıldı. Pandemi kuralları gereği tüm öğrencilerin katılım sağlayamayacağı göz önünde bulundurulunca, program, gelemeyen öğrenci ve veliler için tüm dünyaya açık olan "TEK Koleji Facebook ve Youtube kanalları"ndan naklen "Canlı Yayın" olarak aktarıldı.

"Muğla TEK Koleji Youtube Kanalı"nda bir izleyicinin yayın sırasında, "Şu an siren sesi ile saygı duruşu ve İstiklal Marşını yayınlayan tek canlı program sizsiniz" yorumu yapması, ortaya koyulan çalışmanın, düşüncenin ne kadar doğru ve anlamlı olduğunu kanıtlar nitelikteydi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68