TEK KOLLEJİ &LEFKE KARDEŞLİĞİ

Lefke Avrupa Üniversitesi ilk kez Türkiye’de ve de Muğla’da bir kolej ile partner oldu. TEK Koleji ile Lefke Avrupa Üniversitesi arasında protokol imzalandı. TEK Koleji öğrencileri Lefke Avrupa Üniversitesi’ni tercih ederlerse yüzde 25 burs kazanacaklar.

TEK KOLLEJİ &LEFKE KARDEŞLİĞİ
 TEK Koleji ile Lefke Avrupa Üniversitesi arasında protokol imzalandı. TEK Koleji öğrencileri Lefke Avrupa Üniversitesi'ni tercih ederlerse yüzde 25 burs kazanacaklar. TEK Koleji Mütevelli Heyeti Başkanı Hamdi Yücel Gürsoy ve Lefke Avrupa Üniver-sitesi Rektörü Ahmet Göksel'in imzaladıkları protokolle TEK Koleji öğrencileri yüksek öğre-nimlerini Lefke Üniversitesinde yapmak isterlerse yüzde yirmi beş burs kazanacaklar.

Protokol imza töreninde konuşan TEK Koleji Mütevelli Heyeti Başkanı Hamdi Yücel Gürsoy; “Bizler en iyi yatırımın geleceğimiz olan çocuklara olduğunu biliyoruz. Kolejimizin imkânları ve eğitim kadrosunu dikkate alan Lefke Avrupa Üniversitesi de başarılı öğrencile-rimizin eğitimine katkı koymak için buradalar kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.  

Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Ahmet Göksel üniversite olarak laboratuvarlara önem verdiklerini söyledi. Göksel “Bir üniversiteyi, üniversite yapan birkaç şey çok önemlidir. Bunlardan bir tanesi öğretim kadrosu, akademik kadrosudur. Ben bunun her yerde altını çizerek, göğsümü gere gere söylüyorum ki Lefke Avrupa Üniversitesinin akademik kadrosu bugün sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde değil Türkiye'de ki pek çok devlet ve vakıf üniversitesiyle birebir mü-cadele edebilecek seviyededir” diyerek şöyle devam etti:

“Hocalarımızın büyük bir çoğunluğu lisans eğitimlilerini, yüksek lisanslarını, doktoralarını yurt dışında yapmışlardır ve yurt dışındaki üniversitelerde görev yaptıktan sonra üniversitemize gelmişlerdir. Üniversitemiz bün-yesinde laboratuvarlarımız 24 saat açık bulunuyor. Öğrencile-rimiz teoride aldıkları bilgileri p-ratikte de uygulama şansı bulu-yor. NASA tarafından düzenlenen robot yarışmasında iki projemiz yarışacak. İnsansız uçak dalındaki projemizle bir çok seçkin üniversiteyi geride bıraktık .”

Türkiye'de ilk kez bir Kolej ile protokol imzaladıklarına dikkat çeken Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Ahmet Göksel; “ilk kez eğitimin kalitesine inandığımız TEK Koleji ile bir protokol imzaladık. Buradan mezun olan öğrencilerimizin eğitiminin devamını kaliteli devam ettirmek istiyoruz”dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2013, 20:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER