banner80

TEK MEHMET AKİF ERSOY İLKOKULU’NDAN ANI YARIŞMASI “BİR GÜN SENDE YAŞLANACAKSIN”

TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Ali Şerefli, ülkemizde her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında “Bir gün sende yaşlanacaksın” anı yarışması düzenlemeyi plânladıklarını belirtti.

TEK MEHMET AKİF ERSOY İLKOKULU’NDAN ANI YARIŞMASI “BİR GÜN SENDE YAŞLANACAKSIN”
 Ülkemizde her yıl 18 ile 24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası için ilçemizde de hazırlıklar devam ediyor. TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Ali Şerefli bu kapsamda okullarında Yaşlılar Haftası için ‘Bir gün sende yaşlanacaksın’ adlı anı yarışması düzenleyeceklerini belirtti. Müdür Ali Şerefli, okul aile birliğinin önerisi ile düzenlenecek olan anı yarışmasının amacının, ilçemizdeki yaşlılarımızı dünü ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan değerli bir birey olduklarını gençlere hissettirmek. Yaşlıların tecrübe ve bilgelik yönlerinden faydalanmak, genç nesiller ile yaşlılar arasında sevgi ve saygıya dayalı ilişkiler kurmak, yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmalarını sağlamak. Çevrelerinde tanıdığı yaşlılardan ve huzur evindeki yaşlılarımızdan anılarını dinleyerek yazarak bilgi aktarımını sağlamak ve geçmişe dair birikimlerinden faydalanmak ders çıkarmak kuşaklar arasındaki farklılıkları görebilmelerini sağlamak kuşaklar arası eşitlik ve dayanışmanın güçlendirilmesi olduğunu belirtti.

TEK Mehmet Akif İlkokulu Müdürü Ali Şerefli ayrıca; “Bu değişiklik yarışmanın hedef grubunu oluşturan öğrenci ve dede, nine ve yaşlıların kaynaşarak bir motivasyon artışına neden olacaktır” dedi.

Şerefli, yarışma ile ilgili detaylı bilginin ve yarışma koşullarının TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu web sitesinde yayınlandığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 00:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68