Tekne Meraklılarına Müjde!

Tekne Meraklılarına Müjde!

Tekne Meraklılarına Müjde!

Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği ve Marmaris Ticaret Odası işbirliğiyle düzenlenen seminerlerle amatör kaptanlık ve tekne telsiz operatörlüğü eğitimi alabileceksiniz.

Sınırlı sayıda katılımın kabul edileceği seminerler Türkiye'nin birçok yerinde düzenli olarak yapılıyor. Ula'da yapılan kurslara katılımın zor şartlarda olmasından dolayı ASFAD ve Marmaris Deniz Ticaret Odası işbirliğiyle ilçemizde de Amatör Kaptanlık ve Tekne Telsiz Operatörlüğü eğitim seminerleri düzenlenecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan ASFAD Baş Eğitmeni Hakhan Çetincan; “daha önce bu seminer Ula'da düzenleniyordu. Fakat gidip-gelme konusunda sorunlar yaşanıyordu. Biz de, uğraşlar sonucunda bu seminerleri ilçemizde açmaya karar verdik. Amatör Kaptanlık seminerini başarıyla tamamlayanlar Amatör Kaptanlık Belgesi alacaklar ve bu belgeyle 24 metreye kadar olan tekne kullanabilecekler. Yakın bir zaman sonra çok yüksek meblâğlara alabilecekler bu belgeyi. 14 yaşını doldurmuş herkesin başvurabileceği seminerlerin son başvuru tarihi ise 22 Åžubat 2012. 1 Mart ile 8 Mart arasında ASFAD Dernek Binası'nda düzenlenecek olan seminerler ise 20.30 ile 23.00 saatleri arasında olacak. İletişim için asfadgsk@hotmail.com,a e-mail atabilirler. Ayrıca 0 532 646 72 07 numaralı telefondan da irtibata geçebilirler” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90