Tekşahlar Ticaret Arçelik Bayisi açıldı

Tekşahlar Ticaret’in Yatağan ilçesinde açtığı Arçelik Bayisi, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törenle açıldı.

Tekşahlar Ticaret Arçelik Bayisi açıldı
İşletmeciliğini Ömer ve Ali Tekin ile Niyazi ve Fettah Şahbudak’ın yaptığı Tekşahlar Ticaret, Yatağan ilçesinde açtıkları Arçelik Bayisi için açılış töreni düzenledi.

Yeni Mahalle İnönü Bulvarı’nda açılan mağazanın açılışına, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Meclis Başkanı Koray Özcan, Arçelik İzmir Şube Satış Yöneticisi Yunus Bulut, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, “İnşallah açmış oldukları bu yatırım, hem Yatağanımıza hem de Muğlamıza hayırlar getirir. Bugünlerde bölgemizde, bölgemizin gelişmesi noktasında taş üstüne taş koyan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, “Tekşahlar Ticareti her yerde görüyoruz. Ben de şahsen onların müşterisiyim. Her zaman insanlarımızın yanında yer aldıklarını görüyoruz. Şimdi de beyaz eşya alanında yola çıkmışlar. Kendilerini kutluyorum” diye konuştu.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, “Milli firma Arçelik’in mağazasını Yatağan’da açmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Her yeni açılan mağaza yeni istihdamlar demektir. Ülkemizin çevresindeki sıkıntılara rağmen ülkemiz gelişimini sürdürüyor. İstihdam imkanını sağlayan Tekşahlar ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, “İlçemizde böyle güzel işyerleri açıldıkça çok mutlu oluyoruz. Kim Yatağan’a bir çivi çakarsa onun yanındayım. Tekşahlar Ticaret, Yatağan’ın köklü işletmelerinden. Kendilerinin Yatağan’a birçok alanda katkı sağlamıştır. Yeni açılan yerin de ilk önce Tekşahlar ailesine, daha sonra ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, “Şuan Avrupa’da satılan her üç beyaz eşyadan biri Türk malıdır. Bu bizim için büyük bir gurur. Arçelik firması da yerli ve milli firmalarımızdan birisi. Yerli ve milli üretimi desteklememiz gerekiyor. Yerli ve milli bir firmanın bayiliklerini aldıkları için Tekşahlar Ticaret’i kutluyorum” dedi.

Arçelik İzmir Şube Satış Yöneticisi Yunus Bulut, “Arçelik Concept Mağazalarına ağırlık verdik. Bugün Fethiye’de de mağaza açtık. Birçok mağazamızda yeni konseptimizi uygulamaya başladık. Bunun bize getirisi olacağını düşünüyoruz. Tekşahlar gibi birçok sektörde yatırım yapan bir firmaya bayilik vermekten dolayı çok mutlu olduk. Markamıza değer katacaklarını düşünüyoruz” diye konuştu.

İşletmecilerden Niyazi Şahbudak, mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Tekşahlar Ticaret olarak müşterilerine en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını belirten Şahbudak, “Bundan 43 yıl önce babalarımızın temellerini attığı ticari hayatımızı kendilerinden aldığımız ticari ahlak çerçevesinde sürdürmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle şirketimizin kurucuları rahmetli babam Cavit Şahbudak’ı rahmetle anıyor, amcam Ömer Tekin’e şükranlarımızı sunuyoruz. Bu topraklarda kazandığını, yine bu topraklarda yatırıma dönüştürmeyi kendisine prensip edinmiş bir firma olarak yeni işyerimizin güzel ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Okunan duanın ardından mağazanın açılışı yapıldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47