Tel örgüler Yatağan’ın sorunu oldu!

Yatağan Otogarı’nın etrafına yerleştirilen tel örgülere, otogar esnafı ve vatandaşlar tepki gösterdi.

Tel örgüler Yatağan’ın sorunu oldu!
30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’yle gelen Büyükşehir Yasası ile birlikte Yatağan Belediyesi’nden Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Yatağan Otogarı’nda yapılan yeni düzenlemeler, otogar esnafı ve vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Otogarın yeni sahibi Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından güvenlik önlemleri başta olmak üzere birçok düzenlemenin yapıldığı otogarın girişinde bekleyen güvenliğin, 24 saat usulüyle çalışmaması ve sadece garaj girişinin güvenliğini sağlamasına tepki gösteren otogar esnafları, aynı zamanda otogarın etrafının tel örgülerle çevrilmesine anlam veremediklerini belirtti. Güvenlik amacıyla otogarın çevresinin tel örgüyle çevrildiğini öğrendiklerini ifade eden esnaflar, bu düzenlemenin satışları etkileyeceğini öne sürdü.

İkinci delinatör vakası mı?

Vatandaşlar ise, otogarın yerinin taşınarak modern bir otogarın Yatağan’a kazandırılması yerine mevcut otogarın üzerinde yeni düzenlemeler yaparak etrafının tel örgülerle çevrilmesini, “ikinci delinatör” vakası olarak yorumladı.

Hatırlanacağı üzere Cumhuriyet Caddesi üzerine park edilen araçların buradaki trafiği olumsuz olarak etkilemesi üzerine, alternatif otopark yerleri bulmak yerine Yatağan Belediyesi tarafından birim fiyatı 33 TL olan 400 adet delinatör(duba) Cumhuriyet Caddesi üzerine yerleştirmiş, delinatörlerin amacına ulaşmaması nedeniyle bir süre sonra kaldırılmıştı. Garaj çevresindeki tel örgülerin de amacına ulaşmayacağını iddia eden vatandaşlar, bir süre sonra tel örgülerin de kaldırılacağını öne sürdü.

Bazı otogar esnafı ve vatandaş ise, güvenlik önlemlerinden memnun kaldıklarını, özellikle gece geç saatlerde garajın güvenliğinin en az seviyede olması nedeniyle garajda otobüs veya dolmuş beklemekten çekindiklerini, sahipsiz köpeklerin otogar içerisinde gezinmesi nedeniyle otogar esnafının müşteri kaybına uğradığını, bu düzenlemenin amacına ulaşması durumunda kendileri için önemli bir sorun olan güvenlik sorununun üstesinden gelinmiş olacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 15:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Süner
Mehmet Süner - 7 yıl Önce

Bu tel örgünün neye hizmet ettiğini anlamadım yani güvenlik desen değil ,kedi köpek geçmesin desen belli aralıklarla kapı var geçer

ahmet
ahmet - 7 yıl Önce

büyük başkan osman beyden ricamız yatağan muğla arasına belediye otobüsü seferleri başlatmasıdır. haşmet beydende ricamız yatağanlı vatandaşlarına yardımcı olmasıdır.

ahi
ahi - 7 yıl Önce

sayın belidiye başkanım yatağanın hermaallesinde sahipsi köpeklerden geçilmiyor seçimlerden önce yapmış olduğunuz köpek barınağına neoldu lütfen bir çözüm bulun

YM
YM - 7 yıl Önce

yatağan-muğla arası dolmuş fiyatları uçmuş gitmiş hiç bir yetkili yokmu bunu durduracak yazıklar olsun tüüü resmen dolmuşçular soyguncu olmuş

ahi
ahi - 7 yıl Önce

şimdi herşeyin kolayıvar yükü büyükşehir bediyesinin üzerine at gitsin

ender yatagan
ender yatagan - 7 yıl Önce

Bosuna masraf baska bisi deil milletinbelediyesi yeni garaj yapar bunlar bosuna masraf yapar hayirli olsun acik cezaewiniz

hizmet???
hizmet??? - 7 yıl Önce

büyükşehir olacakmış öyle kolaydı iki tel çekince oluyor ya bu işler önce şu mevcut eksiklerinizi bir tamamlayın tek in karşısında oturuyorum mahalle tır dan geçilmiyor ne araba park edebiliyoruz ne de tır dan akan yağ, kir , pas dan kurtulabiliyoruz.kendi kapımızın önüne par edebilmek için birde adamlarla kavga ediyoruz saygısız hoşgörüsüz sözde insanlarla.ayrıca bu konu için hangi mercilere şikayette bulunabilirim?

SIRADAKİ HABER

banner68