TERMİK SANTRAL, SU BORULARINI YENİLEDİ

TERMİK SANTRAL, SU BORULARINI YENİLEDİ

TERMİK SANTRAL, SU BORULARINI YENİLEDİ

Bugüne kadar birçok yenilik yapan Yatağan Termik Santralı, Dipsiz mevkiinden su taşıyan su borularını da yenilendi. 

YEAÅž Sosyal Sitesi'nde bulunan Misafirhane, 5 yıldızlı otel konforuna ulaşırken, âtıl durumda olan bir salon da değerlendirilerek, Jimnastik Salonu haline getirildi. Ayrıca, Site'de bulunan Sinema Salonu, Yemekhane, Halı Saha ve diğer binalar da modern bir şekilde yenilenirken, çay bahçesi de modern hale getirildi.

Yatağan ve Yeniköy Termik Santralları Genel Müdürü Nuri Åžerifoğlu; “Yatağan'da bulunan tüm resmi kurum binalarımızı tadilâttan geçirerek modern hale getirilmesi, hepimiz açısından iyi oldu. Biz de gerek Termik Santral içerisinde bulunan hizmet binamızda, gerekse 367 konutun bulunduğu Sosyal Site'deki evlerde ve sosyal mekânlara, uzun zamandır süren bir yenileme çalışması içindeyiz. Termik Santral'da bakım onarım çalışmaları ise, bahar ve güz aylarında yapılıyor. Çünkü kış ve yaz aylarında elektrik talebi daha fazla oluyor.

Bu kapsamda Dipsiz mevkiinden gelen su boruları da yenilendi. Bilindiği üzere su, santralimizin vazgeçilmez ihtiyaçlarından biridir. Günlük su ihtiyacımız 60.000 metreküptür. Su ihtiyacımızı karşılayan dipsiz hattı 1981 yılında yapılmıştı. 30 yıllık kullanım süresi tamamlanan borular, 2 hat halinde 12 bin metre olarak yenilenmiştir.  Boruların yenilenmesiyle birlikte, artık su kayıplarımız da olmayacaktır” dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68