Tes-İş Çalışma Raporu Üyelere Dağıtılıyor

Tes-İş Çalışma Raporu Üyelere Dağıtılıyor

Tes-İş Çalışma Raporu Üyelere Dağıtılıyor

İlçemizde faaliyet gösteren Yatağan Termik Santralı ile Yeniköy Termik Santralı ve Kemerköy Termik santrallerinde çalışan kadrolu ve taşeron işçilerin örgütlü olduğu Tes-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Åžubesi, tüm faaliyetlerini bir kitapta toplayarak, bir faaliyet raporu hazırladı.

Son yıllarda yapılan çalışmaların, basında çıkan haberlerin ve sosyal faaliyetlerin yer aldığı kitap, üyelere dağıtılmaya başlandı.

Tes-İş Sendikası Yatağan Åžube Başkanı Fatih Erçelik; “bilindiği üzere Yatağan Åžubesi olarak kardeş Sendika Maden-İş ile birlikte, yıllardır özelleştirmeye karşı onurlu bir mücadele sergiliyoruz. Bu mücadelemiz ülke genelinde büyük takdir toplamakta ve örnek olmaktadır.  Sendika olarak, öncelikle özelleştirmeye karşı mücadele ederken; üyelerimizin ekonomik ve sosyal haklarını korumak, en iyi promosyonu almaları için mücadele etmenin yanı sıra, sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem vermekteyiz. Tabiî ki işimiz kolay değil ancak önemli olan zoru başarmaktır. Bizlere bugüne kadar destek olan tüm kuruluşlara ve Yatağan halkına candan teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu kapsamda yapılan çalışmaları her bir kitapta toplayarak çalışma raporu haline getirip üyelerimize dağıtıyoruz” dedi.

Tes-İş Sendikası çalışma raporunda, gazetemizde sendika ile ilgili yer alan birçok haberin  de yer verildiği görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68