18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Tes-İş, işbaşı yapan üyeleriyle kahvaltıda buluştu

Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ’de yeni işbaşı yapan 39 sendika üyesiyle, düzenledikleri tanışma ve dayanışma kahvaltısında bir araya geldi.

27 Mart 2018 Salı 08:49
Bu haber 963 kez okundu
Tes-İş, işbaşı yapan üyeleriyle kahvaltıda buluştu

Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ’de yeni işbaşı yapan 39 sendika üyesiyle, Enerji Direktörlüğü Sosyal Tesislerinde düzenledikleri tanışma ve dayanışma kahvaltısında bir araya geldi.

Tes-İş Yatağan Şubesinde geleneksel hale gelen kahvaltıya Şube Başkanı Fatih Erçelik ve yönetim, denetim, disiplin kurulu üyeleriyle birlikte işyeri baş temsilci ve temsilcileri de katıldı.

Sendika yönetimi ve yeni üyelerin tanışmasıyla başlayan kahvaltının ardından konuşan Şube Başkanı Erçelik, “Aramıza hoş geldiniz. Hepinize tekrar hayırlı olsun diyorum. Artık biz bir aileyiz. Her türlü ayrımcılığı bir kenara bırakarak birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Çünkü dertlerimiz ortak, sorunlarımız ortak, çıkarlarımız ortak. Birimizin burnu kanadığında hepimizin burnu kanamış gibi davranmalıyız. Asla birbirinizin kuyusunu kazmayın.  Herhangi bir konuda başınız sıkıştığında, hangi saatte olursa olsun bizi arayabilirsiniz. Aramıza tekrar hoş geldiniz der, sizlere kazasız, belasız bir çalışma dilerken sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Şube Yönetim Kurulu üyesi Kemal Özcan ise, “Sizlere tavsiyem, tüm kimliklerinizi giriş kapısında bırakın. Sadece emekçi kimliğinizle içeri girin. Sendika demek ortak çıkarlar ve hedefler için bir araya gelmek demektir. Sendika aynı hedefe yürüyen insanların örgütüdür. Diline, dinine, mezhebine, milliyetine, siyasi görüşüne bakılmaksızın bütün işçileri kapsar. Sendika bizim iş güvencemizdir, koruma kalkanımızdır. Örgütlülüğümüze sahip çıkalım. İş kolumuz ağır ve tehlikeli, yılda iki bine yakın işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybediyor. Ben de sizlere kazasız belasız bir çalışma diliyorum.’ dedi.

Sendikada görev alan diğer sendika temsilcilerinin de dilek ve temennilerinden sonra soru ve cevaplı şeklinde süren toplantı sona erdi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV