Tes-İş Sendikası, yeni üyeleriyle kahvaltıda buluştu

Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ’de işe başladıktan sonra sendikalarına üye olan 38 kişi ile kahvaltıda bir araya gelerek tanıştı.

Tes-İş Sendikası, yeni üyeleriyle kahvaltıda buluştu
 Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ’de işe başladıktan sonra Tes-İş Sendikası’na üye olan 38 işçi ile Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Kahvaltılı tanışma toplantısına, Tes-İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik, Yönetim Kurulu üyeleri ile sendikaya yeni üye olan işçiler katıldı.

Erçelik, burada işçilere hitaben yaptığı konuşmada, yeni işlerinin ve sendikal hayatlarının hayırlı olmasını diledi.

Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi’nin üyesi olmanın önemli bir ayrıcalık olduğunu vurgulayan Erçelik, Türkiye işçi sınıfı tarihinde bu şansı herkesin yakalayamadığını belirterek, “Yatağan şubesinin, geçmişinden bugüne kadar, bir eylem süreci vardır. Bizler, kimin canı yanarsa, onun yanında olmuşuzdur. 447 gün Yatağan Termik Santrali’nin önünde çadır kurduk. 65 gün ise Ankara’da kurduk. Daha önce Tınaz-Bağyaka ile ilgili 13 günlük bir çadır eylemimiz oldu. Tes-İş Sendikası 1963 yılında kurulmuş bir sendikadır ama Türkiye tarihinde ilk defa çadırı kuran Yatağan şubesidir. Hep birlikte bunun bilincine varmak zorundayız” şeklinde konuştu.

Erçelik, sendika olarak artık bir aile olduklarını ve iyi-kötü günde hep bir arada olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Santral özelleşti, eylemler bitti değil. Bizler eylem için yine diriyiz ve birlikteyiz. Bizim en büyük gücümüz, birlikte olmaktır. Biz birlikte olmazsak, sermaye bizi yer, yutar. Bazıları sanıyor ki özelleştirme bitti, Yatağan işçisi bitti. Yatağan işçisi hiçbir zaman bitmez. Bizim ekmeğimizi elimizden alacak olurlarsa, tekrar bağırmaya başlarız. Bir arkadaşımızı haksız olarak işten atsınlar, o arkadaşımızı tekrar işe aldırmak için kapının önünden içeri girmeyiz.”

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 18:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Çetin
Hüseyin Çetin - 8 yıl Önce

Öncelikle BAŞTA TES_İŞ SENDİKA SI Başkan ve yönetimine VE İŞÇİLERE HAYIRLI GÜNLER DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner95