banner80

Tes-İş Sendikası’ndan geleneksel tanışma kahvaltısı

Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi, Yatağan Termik Santralinde iş başı yapan 46 yeni üye ile birlikte kahvaltılı tanışma toplantısı yaptı.

Tes-İş Sendikası’ndan geleneksel tanışma kahvaltısı

Toplantıya Tes-İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik, yönetim, denetim, disiplin kurulu üyeleriyle birlikte İşyeri baş temsilci ve temsilcileri katıldı.

Toplantıya katılanlar kendilerini tanıttıktan sonra Şube Başkanı Fatih Erçelik geleneksel hale gelen kahvaltılı tanışma toplantısında sendika bünyesine yeni katılan işçilere hitaben yaptığı konuşmada, “Aramıza hoş geldiniz. Tes-İş üyesi olmak bir ayrıcalıktır, hatta Tes-İş Yatağan Şubesi’nin üyesi olmak çok daha özel bir şeydir. Bizler çalışma hayatımızda gücümüzü örgütlülüğümüzden, üretimden ve birlik ve beraberliğimizden alırız. Günü birlik çıkarlar için birlik ve beraberliğimizin bozulmasına da asla müsaade etmeyelim. Sendikanın duyurularına, telefon mesajlarına harfiyen uymalısınız. Herhangi bir derdiniz sıkıntınız olduğunda her saat bizi arayabilirsiniz. Hepinize kazasız belasız sağlıklı bir çalışma hayatı diliyorum. Hayırlı olsun arkadaşlar.” dedi.

Daha sonra söz alan Şube Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Özcan, “Arkadaşlar bizi bir araya getiren, bir arada tutan emektir. Tüm ayrılıkları bir kenara bırakarak emek ekseninde bir araya gelmeliyiz. Her türlü kimliğimizi, en önemlisi siyasi kimliklerimizi dışarıda bırakarak sadece emekçi kimliğimizle nizamiyeden içeri girmeliyiz. Sendika aynı hedefe yürüyen emekçilerin örgütüdür. Hedef daha iyi çalışma koşulları, daha iyi bir ücret, daha iyi bir yaşamdır. Bunun için örgütlü mücadele gerekiyor. Bu da sendikalarla mümkündür. Son olarak aramıza hoş geldiniz der, hepinize kazasız bir çalışma hayatı diliyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Toplantıya katılan yeni üyeler de söz alarak Tes-İş Sendikasına katılmış olmaktan duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68