Tes-İş ve Maden-İş Yatağan şubeleri, 1 Mayıs’ta İzmir’e gidiyor

Tes-İş ve Maden-İş sendikalarının Yatağan şubeleri, 1 Mayıs’ta İzmir’e giderek TÜRK-İŞ, DİSK, KESK, TMMOB, Tabip Odası ve İzmir Barosu’nun ortak yapacağı mitinge katılacaklar.

Tes-İş ve Maden-İş Yatağan şubeleri, 1 Mayıs’ta İzmir’e gidiyor

Tes-İş ve Maden-İş sendikalarının Yatağan şubeleri, 1 Mayıs’ta İzmir’e giderek TÜRK-İŞ, DİSK, KESK, TMMOB, Tabip Odası ve İzmir Barosu’nun ortak yapacağı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mitingine katılacaklar.

Tes-İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik ve Maden-İş Sendikası Şube Başkanı Osman İlhan, konuyla ilgili yaptıkları ortak açıklamada, şu ifadelere yer verdiler:
“İzmir Gündoğdu meydanında yapılacak mitingin bölgesel olması nedeniyle katılımı yüksek bir miting. 1 Mayıs, bu yıl emekçiler açısından çok daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü 2019 yılında emeğe yoğun bir saldırı olacak. Siyasi iktidar emekçilerin son kalesi olan kıdem tazminatlarına göz dikmiş durumda. Kıdem tazminatı demek, iş güvencesi demektir. BES’i zorunlu hale getirecekler. Emeklilikte yaşa takılanların ve emeklilerin sorunlarını, hayat pahalılığını haykıracağız hep birlikte. Ekonomik krizin faturasını, işçiler, emekçiler, dar gelirli milyonlar değil krizin sorumluları ödesin diye haykırmak için 1 Mayıs’ta alanlardayız. Bizi işsizliğe, yoksulluğa, köleliğe ve düşmanlığa mahkum etmek isteyen düzene karşı, insanca, özgürce, kardeşçe yaşama irademizi göstermek için 1 Mayıs’ta İzmir Gündoğdu meydanındayız. İşsizlik fonunun patronlara ve bankalara peşkeş çekilmesine, kıdem tazminatımıza göz dikilmesine, emeklilik hakkımızın gasp edilmesine karşı alanlardayız. Çalışırken ölmemek için, açlık ve yoksulluk sınırının altında ücretlere, taşeron köleliğine, güvencesizliğe mahkum olmamak için alanlardayız. Emeğimize, ekmeğimize, işimize, geleceğimize ve memleketimize sahip çıkmak için, haydi 1 Mayıs'a. Emek, barış, özgürlük ve demokrasi için haydi 1 Mayıs’a! 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü tüm emekçilere kutlu olsun.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56