TES-İŞ Yatağan Şubesinden Geleneksel Tanışma Kahvaltısı

Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesinin geleneksel hale getirdiği tanışma kahvaltılarına yenilerini eklendi. Toplam 117 işçinin Tes-İş Sendikasına üye olması nedeniyle Şube Başkanı Fatih Erçelik tarafından, 14-15 Kasım 2022 tarihlerinde Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Sosyal tesislerinde bir tanışma kahvaltısı düzenlendi.

TES-İŞ Yatağan Şubesinden Geleneksel Tanışma Kahvaltısı

İki gün süren kahvaltı etkinliğine Maden Direktörlüğüne bağlı kriblaj birimi, sağlık ve itfaiye birimleri, ve son işe girenlerle birlikte toplam 117 işçi katıldı.
Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ve Sendika temsilcilerinin katıldığı kahvaltıya 1’nci gün Santral Direktörü Oğuzhan Yıldız, 2’nci gün Maden Direktörü Murat Ünsal’da kahvaltıda işçilerle bir araya geldi. 
Santral ve Maden Direktörleri işçilere gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek kazasız belasız bir çalışma hayatı temennisinde bulundular.
Daha sonra söz alan Tes-İş Şube Başkanı ve aynı zamanda Türk-İş Muğla il temsilcisi Fatih Erçelik ,
“Arkadaşlar aramıza hoş geldiniz. Yeni işiniz ve sendikamız üyeliğiniz herkese hayırlı uğurlu olsun. Sendikalı olmak, enerji işçisi olmak bir ayrıcalıktır. Hatta Tes-İş Yatağan Şube üyesi olmak daha büyük bir ayrıcalıktır. Bunun böyle olduğunu hep birlikte yaşayarak göreceğiz. Biz büyük bir aileyiz aramıza hoş geldiniz hayırlı olsun arkadaşlar. Bu konuda sizlere ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” Dedi.
Şube Mali Sekreteri Kemal Özcan ise yaptığı konuşmada, “Türkiye’de 14 milyon çalışanın sadece yüzde 10’u sendikalı sendika üyesi olduğumuz için de ayrıcalıklıyız. Sendikalar devletten ve siyasetten bağımsız örgütlerdir. Bizi bir araya getiren çimento emektir. İş yerine girerken sadece işçi kimliğimizle gireceğiz. Bizi bölen, karşı karşıya getiren, kendi emeğimize yabancılaştıran her türlü hastalıklı düşünceyi bir kenara bırakarak gireceğiz. Çünkü bizim sorunlarımız, sıkıntılarımız, kaderlerimiz ortak. Arkadaşlar hayırlı olsun, tekrar hoş geldiniz aramıza” ifadelerini kullandı.
Tanışma kahvaltısına katılan işçilerle birlikte Şube Başkanı Fatih Erçelik, Santral Direktörü Oğuzhan Yıldız, Maden Direktörü Murat Ünsal ve Sendika Temsilcileri toplu halde fotoğraf çektirdiler.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68