Tes-İş’in yeni başkanından Yatağan Şubesi’ne ziyaret

Tes-İş Sendikası Genel Merkezinin 3-4 Kasım tarihlerinde Ankara’da yapılan 11’nci olağan genel kurulunda Genel Başkan seçilen Ersin Akma, ilk şube ziyaretini Yatağan’a gerçekleştirdi.

Tes-İş’in yeni başkanından Yatağan Şubesi’ne ziyaret

Tes-İş Sendikası Genel Başkanı Ersin Akma, Genel Başkan Yardımcısı Sedat Çokol ile birlikte Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesine ziyaret etti.

Tes-İş Sendikası Yatağan Şube yönetim, denetim, disiplin kurulları, Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy santrallerindeki temsilciler ve üst kurul üyeleriyle birlikte santral sosyal tesislerinde kahvaltıda buluştular.

Kahvaltıdan sonra konuşan Şube Başkanı Fatih Erçelik, “Genel Başkanımız Ersin Akma ve Genel Başkan Yardımcımız Sedat Çokol’a bu ziyaretlerinden ötürü şubemiz ve enerji işçisi üyelerimiz adına sonsuz teşekkür ediyoruz. Genel Merkezimizin şubemize verdiği destek ve katkılardan dolayı da ayrıca teşekkür ediyoruz. Yeni seçilen tüm başkanlarımıza hayırlı olsun diyor, başarılar diliyorum” dedi.

Tes-İş Genel Başkanı Ersin Akma ise yaptığı konuşmada, “Yatağan şubesinin bizim yanımızda ayrı bir yeri var. Özelleştirmeye karşı verdiğiniz 447 günlük mücadele Türkiye’ye örnek olmuştur. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da desteğimiz sürecektir” dedi.

Akma ve Çokol, daha sonra Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı makamında ziyaret ettikten sonra sendika şube binasına geçerek bir süre işçilerle çalışma hayatının sıkıntılarını konuştular.

Öğle yemeğinde Pınarbaşı Tesislerinde Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş ve YK Enerji yetkilileriyle bir araya gelen Akma ve Çokol, daha sonra ilçeden ayrıldılar.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER