24 Haziran 2018 Pazar

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Tes-İş’ten Yeniköy ve Kemerköy zaferi!

Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinde çalışan yaklaşık bin enerji işçisi adına mart ayından beri devam eden 2. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmeleri nihayet anlaşmayla sonuçlandı.

29 Aralık 2017 Cuma 08:52
Bu haber 888 kez okundu
Tes-İş’ten Yeniköy ve Kemerköy zaferi!
TES-İŞ Sendikasıyla, YK Enerji arasında bağıtlanan Toplu İş Sözleşmesi hakkında  TES-İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, açıklama yaparak “Arkadaşlarımızın şuan almakta oldukları ücretlere  ve sosyal yardımlara yıllık ortalama yüzde 25 ile yüzde 30 arasında bir artış sağlamış olduk” dedi.

Başkan Erçelik, “Sözleşme görüşmeleri uzun sürdü. Yüksek Hakem Kurulu süreci başlamış olmasına rağmen Sözleşmeyi masada bitirmiş olmanın sevincini yaşıyoruz. İmzaladığımız toplu sözleşme Yeniköy ve Kemerköy santrallerinde çalışan enerji işçisi arkadaşlarımızın beklentilerini tam anlamıyla karşılamasa da Türkiye şartlarında ciddi kazanımlar sağlayan bir Toplu Sözleşmeye imza attic” diye konuştu.

Erçelik, “YK Enerji ile sendikamız TES-İŞ arasında bağıtlanan ikinci dönem Toplu İş Sözleşmesinin başta Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinde çalışan enerji işçisi arkadaşlarımıza olmak üzere, Türkiye işçi sınıfına yeni kazanımlar getirmesini diliyorum” dedi.

 ‘Toplu sözleşme görüşmelerinin bu kadar uzamasına rağmen sabır ve sükunet içersinde sonuçlanmasını bekleyen, bizlere olan güvenlerini bir kez daha göstermiş olan tüm arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Sözleşme görüşmelerinde emeği geçen başta sendikamız genel başkanı ve genel merkez yöneticilerimize, şube yönetim, denetim ve disiplin kurullarımıza, işyeri baştemsilci ve temsilcilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Ayrıca görüşmelerin tıkandığı anlarda bile sözleşmenin masada anlaşmayla bitirilmesi konusunda çaba gösteren YK Enerji yönetimine ve işveren temsilcilerine de sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu Toplu İş Sözleşme işçi sınıfına hayırlı olsun” diye konuştu.   

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV